امر به معروف و نهی از منکر نکردن نفرین امام رضا(ع) را در پی دارد

خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز عید فطر که صبح امروز، ۱۳ اردیبهشت‌ ماه در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به حمله به طلبه‌ها در حرم مطهر رضوی و پاکبان مشهدی اظهار کرد: از دستگاه‌های امنیتی و متولیان امر درخواست داریم تا ۲ حادثه امنیتی روی داده در مشهد در ماه رمضان را مورد بررسی بیشتری قرار دهند چراکه یک جریان خاص می‌خواهد مشهد را که مورد توجه تمام مسلمانان قرار دارد، بهم بریزد تا در نهایت به کشور آسیب بزند. در حادثه نخست روحانیان تاثیرگذار در جنایتی علیه مکتب اهل بیت(ع) به خون غلتیدند که نمی‌توان گفت این حادثه تصادفی بوده است.

وی افزود: همچنین در حادثه دیگری که صورت گرفت، یک پاکبان زحمتکش در هنگام انجام وظیفه هدف گلوله قرار گرفت. دستگاه‌های مربوطه باید این ۲ حادثه را از نظر علت وقوع پیگیری کنند. اینکه یک پاکبان زحمتکش را در روز روشن از ۲ سوی خیابان هدف گلوله قرار دهند، مساله ساده‌ای نیست و باید مورد بررسی قرار گیرد. یک جریان شهر را هدف گرفته و از اینجا می‌خواهد کل کشور را به زانو درآورد. این مساله قابل پیگیری و بررسی است که امیدواریم در عرصه‌های امنیتی با تدبیری که وجود دارد، به صورت دقیق بررسی شود.

علم‌الهدی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی روز قدس بیان کرد: راهپیمایی اخیر روز جهانی قدس ثابت کرد امت اسلامی پای کار مقاومت بوده و این حرکت نافذ در پهنه امت اسلامی مورد توجه مسلمانان قرار گرفته است.

حاکمیت دلال‌های سودجو را سر جای خود بنشاند

امام جمعه مشهد در رابطه با مشکلات معیشتی مردم عنوان کرد: امروز کشور و این استان از ۲ جریان رنج می‌برد و نمی‌شود آن را به کمبودها، نارسایی‌ها و تحریم‌ها نسبت داد. نخست مساله گرانی و امکانات معیشتی است. امروز که ارز به نقطه ثابتی رسیده و تورم تا اندازه‌ای مهار شده و رو به کاهش است، چرا برای اولیات زندگی مردم در معیشت مردم دچار باشند؟ زمان‌هایی هست که گفته می‌شود در مملکت برنج، روغن و گوشت نیست، با کمبودها سازگاری داشته باشید اما اکنون همه‌ چیز وجود دارد اما مساله گرانی جانکاه به جان مردم افتاده است. مشخص است عناصر سودجوی دلال‌صفتی که می‌خواهند سوءاستفاده کنند، عامل گرانی و تنگنای معیشتی برای مردم شده‌اند. 

وی ادامه داد: امیدواریم در دولت، قوه قضائیه و مجلس این مشکل را سریع‌تر حل کنند. چرا وقتی همه‌ چیز وجود دارد، مردم دچار گرانی هستند؟ افراد سودجوی ناپاکی که اجناس را احتکار می‌کنند و دلال‌های جیب‌زن مردم برای سود بیشتر راه افتاده‌اند و از هیچ جنایتی کوتاهی نمی‌کنند. سر جای خود نشاندن این افراد برای یک نظام مقتدر و حاکمیت قدرتمندی که بر همه شئون داخلی و خارجی کشور مسلط است، کار سختی نیست. امیدوارم این مشکل از سر راه مردم برداشته شود.

چرا به من می‌گویید بی‌حجابی زیاد شده، خودتان چه کردید؟

علم‌الهدی با اشاره به تاثیرات بی‌حجابی و بی‌عفتی بر مشکلات معیشتی کشور خاطرنشان کرد: نکته دوم مساله بی‌حجابی و بی‌عفتی است. اگر کسی در شهر ما با صورت آرایش‌کرده به گنبد امام رضا(ع) نگاه کند و روسری‌اش را عقب‌تر بکشد، به امام رضا(ع) دهن‌کجی کرده است. هم امام رضا(ع) او را نفرین می‌کند و هم مردمی که این منظره را تماشا اما بی‌تفاوت عبور می‌کنند. هر ۲ مورد نفرین امام رضا(ع) هستند؛ هم آن کسی که بی‌عفت و ولنگار در خیابان این شهر مقابل گنبد امام رضا(ع) دست به بی‌حجابی و ولنگاری زده‌ و هم مردمی که در مقابل این موضوع بی‌تفاوتند و فقط زمانی که بنده را در حرم می‌بینند، می‌گویند «حاج آقا! بی‌حجابی در مملکت غوغا می‌کند». برای چه به من می‌گویید؟ خودتان چه‌کار کردید؟ وقتی بی‌حجابی دیدید، چه قدمی برداشتید؟ بی‌حجاب یک عنصر ناهنجار و منکرات است و شمایی که منکر را دیدی، چه عکس‌العملی نشان دادی؟‌

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: بی‌بند و باری، ولنگاری و بی‌عفتی در مضیقه معیشت بی‌اثر نیست. وقتی بنا شد مردم نسبت به اجرای حکم الهی و در مقام پیشگیری از منکرات شرعیه و خلاف شرع بی‌تفاوت باشند و افرادی بی‌مهابا معصیت خدا را در عرصه بی‌عفتی انجام دهند، عذاب الهی نازل می‌شود و این تنگنای معیشتی برای ما پیش می‌آید. طبیعی است که در کنار آن هم عده‌ای لامذهب بی‌دین سودجو به جان مردم بیافتند و با احتکار و دلال‌بازی خون مردم را بمکند. اگر جریان بی‌دینی از بی‌عفتی و ناهنجاری‌های اجتماعی شروع شد، تمام نحوست آن زندگی مردم را می‌گیرد و مردم دچار نحوست این معصیت خواهند شد.

https://dailybulletin.ir/03/05/2022/%d8%a7%d9%85%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%88%d9%81-%d9%88-%d9%86%d9%87%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d9%86%da%a9%d8%b1-%d9%86%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%86%d9%81%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a7/