تفکرات سیاسی در آموزش و پرورش باید از بین برود

خبرگزاری ایسنا

عابدین خرّم روز پنج شنبه، ۱۵ اردیبهشت، در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، با بیان این‌که هرکسی که در این کشور مسئولیتی را برعهده می‌گیرد یا عاشق است یا دیوانه، اظهار کرد: مقام معلمان، مقام اولیاست، آقای پاشایی،مدیر کل سابق، إن شاء الله که عاشق بوده و برای آموزش و پرورش خدمت کرده است.

 وی با بیان این‌که اگر تربیت انسان نبود، خلقت پوچ و بی ارزش می‌شد، گفت: حیات انسان با تربیت انسان‌های فرهیخته شکل می‌گیرد انتظار ما از آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت انسان‌های دانشمند، خردمند و مجاهدان فی سبیل الله است.

وی اهداف تعلیم و تربیت را بسیار بلند عنوان کرد و گفت: ما به وضع موجود قانع نیستیم، کاستی ‌ها و کمبودهایی هم است، احصای نیازهای کمی و کیفی در تعلیم و تربیت نیاز به حرکت جهادی دارد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که نقشه راه و مستند سازی نیز باید بر تارک آموزش و پرورش بدرخشد تا کمبودها و کاستی ها را جبران کند، افزود:کسانی که در آموزش و پرورش به دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ غرب گرایان بودند، باید توبه کرده باشند یا خود را اصلاح کنند، تمامی دستگاه‌های مسئول باید برای ارتقای منزلت معلم تلاش کنند چرا که معلم با دل و جان فرزندان ما سرو کار دارد.

وی با بیان این‌که منش‌ و شخصیت فرزندان ما در آموزش و پرورش شکل می گیرد، گفت: یکی از لازمه ها و حلقه‌های مفقوده در نظام تعلیم و تربیت کشور ما، گزینش معلمان از نقاط مختلف است درحالیکه معلمان باید پرورش یافته‌ی دانشگاه فرهنگیان باشند.

خرم با تاکید بر ارتقای سواد فضای مجازی و قرارگیری آن در اولویت‌ها، گفت: آموزش و ارتقای سواد فضای مجازی در اولویت نظام تعلیم و تربیت قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این که ۴۰۸ مدرسه کانکسی در مناطق محروم استان ما وجود دارد، گفت: باید تا دو سال آینده این مدارس کانکسی جمع آوری شده و دیگر چنین مدارسی وجود نداشته باشد.

https://dailybulletin.ir/05/05/2022/%d8%aa%d9%81%da%a9%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%88-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%b1%d8%b4-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%db%8c/