اتحاد و همبستگی مسلمانان سنی و شیعە ناگسستنی است

خبرگزاری ایسنا

در این بیانیە آمدە است:

بسم الله الرحمن الرحیم

« بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ » سوره مبارکه تکویر_آیه ۹

در سومین روز از ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت الهی ۳ نفر از دانش آموختگان مکتب پاک محمدی(ص) با زبان روزه در جوار حرم مطهر امام هشتم (رض) مورد حمله قرار می‌گیرند که یک نفر از این روحانیت معزز به فیض شهادت نائل می‌آیند.

جایگاه اهل بیت و علی الخصوص حضرت رضا علیه السلام نزد علمای اهل سنت بسیار رفیع می‌باشد و همواره مورد توجه علما و ادیبان و عارفان اهل سنت بوده است.

هدف این ترور ناجوانمردانه ایجاد تفرقه و ضربه زدن به آرمان وحدت اسلام ناب محمدی(ص) می‌باشد،دشمن با طراحی از پیش تعیین شده سعی دارد تا با هجمه رسانه‌ای، این اتفاق را به پای یک مذهب یا قوم خاص بیاندازد.

چنین حوادثی برای منادیان وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی تازگی ندارد.

امثال ماموستا شیخ الاسلام و ماموستا برهان عالی، مولوی جنگی زهی، شهید عمر ملازهی، شهید عمران زرنما و… با خون خود درخت انقلاب اسلامی را تنومند تر کردند.

با این اقدام شنیع، استکبار جهانی که برای مقابله با انقلاب اسلامی در تمامی عرصه ها درمانده شده، با طراحی‌های پلید و سپس سواستفاده از احساسات برانگیخته می خواهد آتشی را شعله‌ور ساخته، اتحاد و همبستگی میان صفوف اهل سنت و اهل تشیع و اقوام مختلف مسلمان را برهم زند؛ اما زهی خیال باطل که مسلمانان شیعه و سنی ایرانی  و افغانستانی، اتحادشان با چنین اقدامی بیشتر خواهد شد.چراکه پیش‌تر با خون خود عهد اخوت و برادری را امضا کرده‌اند.

لذا ما دانشجویان اهل سنت سیستان و بلوچستان و کردستان این عمل را به شدت محکوم نموده و از مسولان ذی ربط خواهان محاکمه هرچه زودتر مسببان این اقدام هستیم.

اتحاد و همبستگی مسلمانان سنی و شیعە ناگسستنی است