واکنش عضو شورا به ماجرای امر به معروف در قطار شهری مشهد

خبرگزاری ایسنا

مهدی ناصحی امروز در سی و هشمین جلسه علنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، درخصوص ماجرای امر به معروف در قطار شهری مشهد اظهار کرد: ظاهرا در مشهد اتفاقی افتاده است که لازم است در این خصوص تذکری بدهم. مسئولان در حوزه حجاب و عفاف و مدیریت شهری موظف هستند که نسبت به این قضیه عکس‌العمل مناسبی نشان دهند. من به عنوان عضو شورا و با اجازه اعضای شورا هتک حرمت آمرین به معروف در هر سطحی را محکوم می‌کنیم و دستگاه‌های مرتبط باید به این حوزه ورود کرده و امنیت امر به معروف و نهی از منکر را تامین کنند.

وی ادامه داد: پس از اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات است و نباید اجازه دهیم که به آمرین به معروف در هر سطحی هتک حرمت شود و دستگاه‌های مربوطه باید ورود کنند.

در ادامه ناصحی ضمن گرامیداشت روز معلم، بیان کرد: معلمان، جزو اقشار اثرگذار جامعه هستند و امیدواریم مدیران جمهوری اسلامی نیز قدردان زحمات این قشر باشند و به تقاضاها و اقتضائات آنها توجه کنند. 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به روز کارگر نیز، افزود: دست یکایک کارگران به ویژه کارگران خدوم مدیریت شهری را به گرمی می‌فشاریم. کارگران نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت کشور دارند و باید به آن‌ها بیش از پیش توجه کرد.

ناصحی درخصوص تصویب انتقال پادگان لشکر ۷۷ در شورای عالی معماری و شهرسازی گفت: بسیار خرسندیم که بعد از مدت‌ها با پیگیری‌های مدیریت شهری خواسته به‌حق مردم مشهد با تصویب شورای شهر و شورای عالی معماری و شهرسازی، محقق  شد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: حدود ۱۷ سال از نخستین رایزنی‌های مدیریت شهری برای انتقال پادگان ارتش می‌گذرد و به دلایل مختلف این اقدام ارزشمند، به جمع‌بندی نهایی نرسیده بود. سرانجام در شورای ششم شهر مشهد توافق‌نامه انتقال پادگان تحقق یافت و با موافقت شورای شهر و شورای عالی معماری و شهرسازی، وارد فاز اجرایی خواهیم شد و عموم مردم از مواهب ناشی از این بازگشایی و انتقال بهره‌مند خواهند شد.

ناصحی با اشاره به روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، تصریح کرد: آرامگاه این حکیم فرزانه یکی از میراث‌های ماندگار تاریخی در مشهد محسوب می‌شود؛ میراثی تاریخی که نقش بسیار مهم و موثری در ارتقاء زبان پارسی و میراث تمدنی ما دارد.

وی ادامه داد: شورای شهر مشهد در دوره پنجم و ششم، تمام همت خود را در قالب کمیسیون ویژه توس برای این خطه تاریخی گمارده تا با نگاه به زمینه‌های مشترک تمدنی بین ادبیات پارسی و انقلاب اسلامی این زمینه تاریخی را ارتقاء دهد و آن را به جایگاه واقعی خود برگرداند.

معاونت خدمات شهری برنامه‌ریزی‌ برای مقابله با آب‌گرفتگی نداشته است

در ادامه این جلسه دائمی، رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد تذکر داد مبنی بر اینکه در سال جدید شاهد نزولات جوی هستیم و مدیریت شهری در زمان بروز باران‌های فصلی و آب‌افتادگی‌های معابر وظیفه دارد. تیمی از کارشناسان شورای شهر و شهرداری تشکیل شده است که بررسی‌ها را انجام دادند.

وی افزود: معاونت خدمات شهری برنامه‌ریزی‌های مدیریت بحران را با وجود اعلام هشدار از چند روز قبل بارندگی انجام نداده و اطلاعات نقاط آب‌افتادگی نیز به‌روز نشده است. شورای اسلامی چهار تا پنج روز پیش درخواست داده بود که معاونت خدمات شهری علت آب‌افتادگی‌ها را ارسال کنند که در این امر تعلل شد. در نهایت نیز در گزارش کاری که معاونت خدمات ارسال کرد ۸۰ درصد مشکلات در حوزه معاونت‌های دیگر بود و امور مربوط به حوزه خود را گردن نگرفت.

همچنین در این جلسه طرح افزایش آبونمان و جرایم همزمان با افزایش تعرفه با قید دوفوریت تصویب شد و براساس آن شهرداری مشهد در سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی مکلف است، افزایش بهای خدمات و جرایم تخلفات سال ۱۴۰۱را همزمان باافزایش نرخ کرایه تاکسی در سال ۱۴۰۱ اعمال کرده و تا آن زمان بر اساس تعرفه‌های سال ۱۴۰۰ اقدام کند. 

لایحه نامگذاری معابر به نام شهدا نیز در این جلسه تصویب شد که بر اساس آن در منطقه ۳  معبر فرعی مهر مادر۱۳ واقع در خواجه ربیع با حفظ شماره به نام شهید احمد نجفی و معبر فرعی قائم ۱۵ واقع در رسالت شمالی با حفظ شماره به نام شهید علی احمد جعفری، در منطقه ۵ معبر فرعی شهید علیمردانی۳۷با حفظ شماره به نام شهید علی اصغر خورشند جاغوری، در منطقه ۱۰ معبر فرعی خلبان شهید محمدی ۱۰ واقع در پیامبر اعظم(ص)۱۰ با حفظ شماره به نام شهید علی پورابراهیم و امتداد معبر رازی حدفاصل چهاراه اندیشه تا انتها به نام شهید حسین هریری نامگذاری خواهد شد.

https://dailybulletin.ir/09/05/2022/%d9%88%d8%a7%da%a9%d9%86%d8%b4-%d8%b9%d8%b6%d9%88-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%85%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%88%d9%81-%d8%af/