بارش باران شدید در تایباد آغاز شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر بارش شدید باران عصر سه‌شنبه در تایباد آغاز شد و تا لحظه نگارش خبر همچنان ادامه دارد، این بارندگی توسط سامانه بارشی انجام می‌شود که از شنبه ۲۵ دی ماه در استان مستقر شده است.

بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی از شنبه ۲۵ دی‌ماه تا چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه، خراسان رضوی به‌ویژه مناطق شرقی و جنوبی استان تحت تأثیر سامانه بارشی قدرتمند قرار گرفته است که سبب بارش‌های سیل‌آسا و طوفان شدید در این مناطق می‌شود.

بر همین اساس، پنج‌شنبه ۲۳ دی‌ماه این سازمان برای مناطق جنوبی و شرقی استان به ویژه شهرستان‌های تایباد، خواف و تربت جام هشدار نارنجی صادر کرده بود.

بر اساس اعلام ایستگاه هواشناسی تایباد طی ۲۷ ساعت ابتدای هفته حدود ۴۴.۸ میلی متر باران در شهر تایباد بارید، این در حالی است که در همین بازه زمانی در مناطق کوهستانی جنوب غرب شهرستان تایباد به ویژه روستای پشته ۱۰۱ میلی متر باران بر زمین ریخت که سبب ایجاد سیلاب‌های بسیاری در رودخانه‌های فصلی این شهرستان شد.

این سامانه بارشی تا پایان روز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه از کشور خارج می‌شود و پیش‌بینی می‌شود تا آخرین لحظات حضور در فضای شهرستان تایباد با بارش پراکنده باران همراه با وزش شدید باد باشد.

بارش باران شدید در تایباد آغاز شد