اعزام دومین کاروان راهیان‌نور از نهاوند به مناطق عملیاتی جنوب

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی مختاری روز سه‌شنبه ۳ فروردین در مراسم بدرقه کاروان‌ راهیان‌نور که در محل سپاه ناحیه نهاوند برگزار شد، اظهار  کرد: اولین کاروان راهیان‌نور شهرستان نهاوند که متشکل از دانشجویان خواهر و برادر بود در تاریخ ۲۱ اسفند سال گذشته به مدت سه روز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند. 

وی افزود: دومین کاروان راهیان‌نور متشکل از عموم مردم شهرستان نهاوند در قالب سه دستگاه اتوبوس هستند که امروز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

مختاری بیان کرد: در دو سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا از حضور در مناطق عملیاتی محروم بودیم که خوشبختانه اخیرا  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرایط بازدید از این مناطق محیا شده است. 

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند تصریح کرد: بسته‌های فرهنگی توسط سپاه ناحیه نهاوند آماده و در اختیار این زائرین قرار می‌گیرد و زائرین از یادمان‌های دهلاویه، هویزه، علقمه، نهرخین، فکه، اروند کنار، معراج شهدا و شهدای شلمچه در اهواز بازدید می‌کنند.

وی اضافه کرد: اردوهای راهیان‌نور از برنامه‌های شاخص اعتقادی و معنوی است که در روحیه‌ی معنوی و ارتقای شاخص‌های تربیتی و اخلاقی در بین نسل جوان تاثیرگذار است و در اجرای چنین برنامه‌هایی باید با صرف کمترین هزینه بهترین بهره‌برداری را کرد.

مختاری اضافه کرد: اکنون برای ایجاد جهاد تبیین ما به عنوان وارثان شهدا، وظیفه‌ی سنگینی بر عهده داریم و همه در کنار هم باید دست به دست هم دهیم تا فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

فرمانده سپاه نهاوند خاطرنشان کرد: برگزاری اردوهای راهیان‌نور به‌عنوان یک عملیات بزرگ فرهنگی تاثیر بیشتر و بهتری در ترویج عقاید و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جوانان و نسل‌های آینده دارد بنابراین همه‌ی ما باید در جهت هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این اردوها تلاش ویژه‌ای داشته باشیم.

وی در خاتمه تاکید کرد : امید داریم با ریشه‌کن شدن این ویروس شرایط زیارت در طول سال محیا شود و بتوانیم امسال تعداد بیشتری از مشتاقان و علاقمندان را به این سفر معنوی اعزام کنیم.

https://dailybulletin.ir/23/03/2022/%d8%a7%d8%b9%d8%b2%d8%a7%d9%85-%d8%af%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%86%d9%88%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d9%87%d8%a7%d9%88/