شناسایی ۶۱۸ هزار و ۷۴۸ بیمار کرونایی در فارس

خبرگزاری ایسنا

براساس این گزارش، از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح شنبه ششم فروردین، دو میلیون و ۹۶ هزار و ۷۶۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۱۸ هزار و ۷۴۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

همچنین از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۲۷ هزار و ۶۷۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۳ هزار و ۱۹۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۶۹ هزار و ۹۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۵ هزار و ۵۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

این گزارش حاکیست، با بستری ۷۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۱۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۵ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۹۷۷ نفر رسید.

گفتنی است، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۰۹ هزار و ۵۴۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

همچنین در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۹۷۱ هزار و ۲۸۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۹۴ هزار و ۶۰۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۸۵ هزار و ۸۰۲ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۸۷۵ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

https://dailybulletin.ir/26/03/2022/%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a7%db%8c%db%8c-%db%b6%db%b1%db%b8-%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%88-%db%b7%db%b4%db%b8-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%b1/