حضور چشمگیر مسافران نشان از بالا بودن بارقە امید در مردم است

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی امروز (۷فروردین) در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) و فرمایشات امام صادق(ع) مبنی براینکه چه کاری بهتر است در همین اول سال انجام شود که سال بهتری نسبت به سنوات قبل داشته باشیم، اظهار کرد: پیامبر اکرم نماز اول وقت را مورد تاکید قرار داده‌اند و نماز اول وقت بهترین و بالاترین کاری است که باید توسط همه مسلمانان انجام شود.

وی بیان کرد: انسان باید در کارها از خداوند متعال استمداد بگیرد و با اسباب مادی نمی‌توان کاری از پیش برد.

نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) همچنین فرموده‌اند، بعد از نماز اول وقت چیزی بالاتر از جهاد فی سبیل‌الله نیست.

وی با اشاره به اینکه بالاترین شرط ایمان توحید است، افزود: از سرمایه‌های همه ما انسان‌ها والدین است که باید به آن‌ها احترام گذاشت.

حجت‌الاسلام پورذهبی یادآور شد: باید سعی شود در سال جدید کار جدید انجام داد و ابتکار و خلاقیت را در کار بالا برد.

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز بزرگ اسلامی، اوقاف، صدا و سیما، دفتر نماینده ولی فقیه و سایر نهادهای منتسب به مقام معظم رهبری را نباید به شکل یک اداره دید چرا که خاستگاه معنوی و حاکمیتی دارد و باید نگاه‌مان به فعالیت‌های این نهادها نگاهی معنوی، اخلاص محور و توجه به نگاه حاکمیتی باشد.

وی همچنین به حضور گردشگران در استان کردستان پرداخت و گفت: ورود گردشگران به شهرهای استان در سالجاری چشمگیر بوده است و این مهم نشان از این دارد که بارقه امید در میان مردم بالا است و باید ما هم با اجرای فعالیت‌های مختلف امید بیشتری را میان مردم ایجاد کنیم.

حجت‌الاسلام برومند رازیانی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این دیدار با اشاره به برنامه‌های تبلیغات اسلامی کردستان در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: محور برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان در سالجاری به سمت جلسات خانگی قرآن کریم سوق می‌یابد و با برنامه‌ریزی انجام شده 110 جلسه خانگی قرآن کریم را در سراسر استان برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود تعداد جلسات خانگی در ماه رمضان از این رقم بیشتر شود، افزود: در این جلسات ترجمه و تفسیر قرآن کریم نیز انجام خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اعلام کرد: برگزاری محافل انس با قرآن کریم در شهرستان‌های استان نیز از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در ایام رمضان است.

حجت‌الاسلام رازیانی تصریح کرد: اجرای برنامه محوری در 10 شهرستان با محور حضرت خدیجه(س) و با شعار محبت مادری، پرداختن به شان و جایگاه حضرت خدیجه(س) انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه همایش تجلیل از روزه اولی‌ها و جشن تکلیف دختران و پسران استان نیز در ایام رمضان برگزار می‌شود، بیان کرد: افطاری وحدت و مقاومت در ماه مبارک رمضان، نشست علمای روحانیون شیعه و سنی، همایش مبلغین ماه مبارک رمضان در قروه و بیجار، همایش مبشرین فرهنگی،احیای شب‌های ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه‌های تبلیغات اسلامی کردستان در ایام ماه مبارک رمضان به شمار می‌رود.

وی گفت: با توجه به شرایط کرونایی شاید شیوه اجرای برنامه‌ها تغییر کند اما تعطیلی در اجرای برنامه‌های قرآنی و دینی نخواهیم داشت.

حضور چشمگیر مسافران نشان از بالا بودن بارقە امید در مردم است