مبارزه نسل امروز فلسطین متاثر از انقلاب اسلامی است

خبرگزاری ایسنا

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، اظهار کرد: حضور پرشور و شعور گیلانیان در راهپیمایی روز قدس قطعا حماسه ای دیگر از جنس ولایتمداری و انقلابی گری و دفاع از مظلومان عالم است.

وی به اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم صهیونیستی غاصب از سال ۱۹۴۸ میلادی اشاره کرد و متذکر شد: مسلمان باید فریادرس برادر مسلمان خود باشد و از مظلومان عالم فریادرسی کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به دستاویزی حقوق بشر برای نظام استکبار جهانی، افزود: امروز شاهد سکوت سازمان های بین المللی و حقوق بشری در مقابل حوادث فلسطین هستیم؛ این در حالی است که نظام سلطه استفاده تبلیغاتی و تشریفاتی از این سازمان به نفع اهداف خود می کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه همه امت اسلام و آزادی خواهان عالم حامی فلسطین و قدس هستند، گفت: مبارزه نسل امروز فلسطین متاثر از انقلاب اسلامی است، اما استکبار تلاش می کند گفتمان را جایگزین مقاومت کند.

وی با اشاره به اهتمام جوانان فلسطینی برای آزادی قدس و سرزمین های اشغالی، عنوان کرد: تنها راهکاری که فلسطینیان بر آن وفاق جهانی دارند این است که نبرد مسلحانه را الگوی خود قرار دهند.

آیت الله فلاحتی در ادامه به فرارسیدن روز معلم اشاره کرد و یادآور شد: مقام معلم در آموزه های دینی و تربیتی ما بسیار والاست و شانیت مقام پیامبران را داد لذا از دولت می خواهیم از خدشه دار شدن این جایگاه جلوگیری کند.

وی به نقش محوری کار و کارگر در تحقق شعار سال اشاره کرد و ادامه داد: کارگران عامل تولید هستند و برای اینکه وضعیت اقتصادی کشور را بهبود ببخشیم باید به جایگاه کارگران توجه داشته باشیم و مشکلات آنان را حل کنیم.

امام جمعه رشت، همچنین از مسئولان خواست برای رفع بحران کم آبی اراضی کشاورزی برنامه ریزی دقیق و به موقع داشته باشند و خاطرنشان کرد: شاهد کاهش نزولات جوی هستیم و ذخیره خوب آبی در پشت سد نداریم لذا علاوه بر تمهید مقدمات لازم جهت رفع مشکل کم آبی کشاورزان، باید از روش های نوین برای کشاورزی استفاده کنیم.

https://dailybulletin.ir/29/04/2022/%d9%85%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d9%87-%d9%86%d8%b3%d9%84-%d8%a7%d9%85%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d9%81%d9%84%d8%b3%d8%b7%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%aa%d8%a7%d8%ab%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7/