سقوط شاخص بورس به نیمه ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 786میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 390میلیارد تومان در بیش از 317هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 25هزار و 254واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 256هزار و 546واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت تهران، توسعه معادن و فلزات و گروه صنعتی پاکشو با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 4 میلیارد و 156میلیون ورقه به‌ارزش 5 هزار و 10میلیارد تومان در 129هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 201واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 354واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های تجلی توسعه معادن و فلزات، مدیریت انرژی امید تابان هور و توزیع دارو پخش بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

سقوط شاخص بورس به نیمه ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد