‌هشدار کولاک برف و لغزندگی جاده‌ها در 7 استان

خبرگزاری فارس :

 

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آینده اظهار داشت: فردا چهارم فروردین با گذر امواج تراز میانی جو، سامانه بارشی در شمال‌غرب و غرب کشور، سواحل خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی و ارتفاعات زاگرس مرکزی فعال خواهد بود.

روز پنج‌شنبه‌‌‌ بارش برف و رخداد مه و وزش باد نسبتا شدید موقت در نیمه جنوبی اردبیل و ارتفاعات‌ استان‌های گیلان، غرب مازندران، قزوین، البرز، زنجان و تهران پیش‌بینی می‌شود در این راستا لغزندگی جاده‌ها، اختلال در تردد، کولاک برف در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها، مه و کاهش دید محتمل است.

وی تأکید کرد: توصیه می‌شود تجهیز خودروها به وسایل ایمنی و گرمایشی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ در جاده‌های برفگیر و سوخت کافی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی به منظور برف روبی در گردنه‌های برفگیر، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و بستر مسیل‌ها، در دستور کار باشد.

وی ادامه داد: روز آینده با افزایش سرعت وزش باد روی کشور عراق، ورود پدیده گرد و غبار به غرب و جنوب غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌ روز جمعه 5 فروردین در غرب و شمال‌غرب کشور و ارتفاعات البرز بارش‌ها ادامه دارد و روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در شمال‌غرب کشور و غرب سواحل خزر بارش پراکنده داریم.

وی با بیان اینکه امروز وزش باد شدید موقت در شرق و شمال‌شرق کشور داریم، گفت: روز آینده در بخش‌هایی از غرب و جنوب‌ غرب کشور،  مرکز کشور، شرق و شمال‌شرق وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و این شرایط روز جمعه علاوه بر نقاطی که ذکر شد، در جنوب‌شرق کشور و دامنه‌های جنوبی البرز حاکم خواهد بود.

ضیائیان بیان کرد: روز شنبه 6 فروردین وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در دامنه‌های جنوبی البرز، شرق و جنوب‌شرق کشور خواهیم داشت و این شرایط روز یکشنبه 7 فروردین در بخش‌هایی از نوار شرقی کشور و جنوب‌غرب حاکم است. 

وی اضافه کرد: روز آینده افزایش نسبی دما بین 3 تا 5 درجه در سواحل خزر و اردبیل و روزهای پنج‌شنبه و جمعه افزایش محسوس دما بین 8 تا 12 درجه در شمال‌شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا قسمتی ابری به تدریج ابری گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 18 و 9 درجه خواهد بود.

ضیائیان افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 32 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای 4 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/


‌هشدار کولاک برف و لغزندگی جاده‌ها در 7 استان