رئیس‌جمهور مستعفی یمن انصارالله را “برادران” خود خواند

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت عربی۲۱، عبدربه منصورهادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن در مراسمی در ریاض گفت: “ما از هر تلاشی برای تحقق صلح در یمن و وحدت و ایجاد کشوری با نهادهای ملی قدرتمند حمایت می‌کنیم.”

وی بر لزوم اتحاد و نگاه به آینده برای احترام به خون “شهدا “و رنج و مشکلات زخمی شدگان و بازداشت شدگان تأکید کرد و” از انصارالله یمن خواست یک گروه سیاسی یمنی باشند که به آرمان‌های ملی و وحدت و دموکراسی پایبند باشند.”

منصورهادی خطاب به انصارالله یمن گفت: “بیایید بر سر میز مذاکرات بنشینیم تا صلح را ایجاد کنیم. دست ما به سوی شما برای صلح فراگیر و عادلانه دراز است. ما از اینکه برادران حوثی در مذاکرات کنونی ریاض حضور ندارند متأسفیم. ما بارها و در تمام مذاکرات دستمان را به سوی آن‌ها برای صلح دراز کردیم. ما امیدوار بودیم که حوثی‌ها این درخواست از برادران در شورای همکاری خلیج( فارس) را اجابت کنند و منفعت یمنی‌ها را بر هر چیز دیگری ترجیح دهند.”

منصورهادی از انصارالله خواست در مواضع خود بازنگری کرده و وضعیت ملت یمن را که از جنگ رنج می‌برند، درنظر بگیرد.

وی بر لزوم بهره‌برداری از مذاکرات ریاض برای متحد کردن تأکید کرد و گفت: موفقیت مذاکرات ریاض برای همگان مهم است نه فقط برای برادران حوثی.

منصورهادی گفت: جنگ بر ما تحمیل شد و ما هیچ راهی جز صلح و توقف آن نداریم اما باید صلح براساس عدالت و برابری برای تمام یمنی‌ها باشد.

رئیس‌جمهور مستعفی یمن انصارالله را “برادران” خود خواند