واکنش آمریکا به سفر مقام اماراتی به تهران

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه به سفر مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی به تهران واکنش نشان داد.

وی که در کنفرانس خبری وزارت امور خارجه صحبت می‌کرد، گفت: «از تحرکات دیپلماتیک که به کاهش تنش‌ها منجر شود، حمایت می‌کنیم».

پرایس در ادامه گفت: «ما به دیپلماسی باور داریم، ما به گفت‌وگو باور داریم. ما به دیپلماسی و گفت‌وگویی که هدف آن کاهش تنش‌هاست باور داریم».

«شیخ طحنون بن زاید» مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی صبح امروز (دوشنبه) به تهران سفر کرد.

وی در این سفر با «علی شمخانی» مشاور امنیت ملی ایران و «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه کنفرانس خبری خود با نادیده گرفته جنایت‌های سعودی‌ها در حمله به مردم یمن گفت: «ما در کنار سعودی‌ها قرار داریم و این کشور تحت حملات تروریستی حوثی‌ها قرار دارد».

ند پرایس مدعی شد: «حوثی‌ها مانع عدم پیشروی راه حل دیپلماتیک در یمن هستند».

این در حالی است که جنگنده‌های ارتش سعودی تنها در پنج روز گذشته ۱۳۰ مرتبه استان صنعاء و هشت استان دیگر را بمباران کرده‌اند.

در این حملات حدود ۵۰ نفر کشته یا زخمی شده‌ و جنگنده‌های ارتش سعودی ۲۶ مرتبه چهار محله شهر صنعاء را بمباران کرده‌اند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

.


واکنش آمریکا به سفر مقام اماراتی به تهران