اوسِتیای جنوبی همه پرسی الحاق به روسیه برگزار می کند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، رهبر جمهوری خودمختار «اوستیای جنوبی» اعلام کرد که همه پرسی الحاق این منطقه به روسیه در جولای (تیر ماه) برگزار خواهد شد.

«آناتولی بیبیلوف» رهبر اوستیای جنوبی در پیامی که در کانال تلگرامی خود در این باره منتشر کرد، ضمن اعلام امضای فرمانی جهت برگزاری همه پرسی در ۱۷ جولای (۲۶ تیر)، نوشت: ما موفق شدیم.

وی افزود: در حوزه حقوقی، ما یک الزام قانونی مهم دیگر را انجام دادیم و به زبان عادی، ما قدمی که زندگی مان را تغییر می‌دهد برداشتیم. ما به خانه می‌رویم. ما به روسیه می‌رویم.

سازمان ملل جمهوری‌های اوستیای جنوبی و آبخازیا را بخشی از کشور گرجستان می‌داند، اما در ۲۶ آگوست ۲۰۰۸، در پی تهاجم مسلحانه ارتش گرجستان به این مناطق، روسیه حاکمیت مستقل جمهوری‌های اوستیای جنوبی و آبخازیا را به رسمیت شناخت و با اعلام حمایت از روس تبارهای این دو منطقه، نیروی نظامی به این استان‌ها اعزام کرد.

رهبران روسیه بارها اعلام کرده اند که به رسمیت شناختن دو منطقه خودمختار سابق گرجستان بر اساس واقعیت‌های فعلی است، هرچند گرجستان از به رسمیت شناختن استقلال این جمهوری‌ها خودداری کرده است و بیشتر کشورهای جهان هنوز این مناطق را بخشی از گرجستان می‌دانند.

اوسِتیای جنوبی همه پرسی الحاق به روسیه برگزار می کند