مانع تراشی اروپایی هاعلت تأخیر درالحاق اوکراین به اتحادیه اروپاست

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی ویدئویی در پارلمان آلمان گفت: از شما می خواهیم تحریم های بیشتری علیه روسیه اعمال کنید. آلمان باید برای متوقف کردن جنگ علیه اوکراین نقش پیش دستانه داشته باشد.

زلنسکی ادامه داد: اوکراین بالاخره به اتحادیه اروپا ملحق خواهد شد. روسیه در حال تلاش برای نابودی یک کشور اروپایی است و ما برای دفاع از ملت، آزادی و استقلال خود علیه روسیه می جنگیم.

وی تصریح کرد: همزمان با گسترش حملات روسیه به اوکراین، حمایت های اروپا از ما در حال افزایش است. در عین حال، تأخیر الحاق ما به اتحادیه اروپا ناشی از موانعی است که اروپایی ها مقابل ما قرار داده اند.

رئیس جمهور اوکراین افزود: ما برای عبور از مشکلات کنونی به حمایت های جهانی نیاز داریم. اروپا نیز باید در حمایت از اوکراین اقدامات بیشتری انجام دهد.

زلنسکی مدعی شد: کاروان های بشردوستانه قادر نیستند وارد شهر ماریوپول شوند که از پنج روز پیش در محاصره است. نیروهای روسیه شهر ماریوپول را نابود کرده اند و صدها هزار اوکراینی در این شهر زیر بمباران هستند. روسیه مدارس و بیمارستان ها را در همه شهرهای اوکراین ویران کرده است.

مانع تراشی اروپایی هاعلت تأخیر درالحاق اوکراین به اتحادیه اروپاست