پیوستن اوکراین به ناتو اکنون در اولویت نیست

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – خوزه مانوئل آلبارس با اشاره به افزایش تنش‌های در منطقه دونباس بین روسیه و غرب، گفـت: «غرب آماده هرگونه رویداد پیش بینی نشده است.»

به گزارش خبرگزاری تاس، وزیر امور خارجه اسپانیا در مصاحبه با روزنامه الموندو و در پاسخ به این سوال که آیا میتوان تضمین کرد که تا چندماه آینده هیچ سرباز اسپانیایی در اوکراین حضور نخواهد داشت، گفت: «این کار، دخالت در سیاستی ساختگی خواهد بود و ما همه موافق حل بحران اوکراین از طریق گفتگو هستیم نه سناریوی حمله. »

پیش از این، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفته بود که کی‌یف به دنبال دستیابی به تفاهمی در رابطه با برخی شرایط خاص پیوستن به ناتو در سال ۲۰۲۲ است. رئیس جمهور اوکراین همچنین معتقد است که اعضای ناتو هنوز موضع مشترکی برای پیوستن اوکراین به این سازمان و کمک به کی‌یف ندارند.

اعضای ناتو در نشستی که در ۱۴ ژوئن ۲۰۲۱ برگزار شد، اعلام کردند که اوکراین و گرجستان می‌توانند در آینده به این سازمان بپیوندند. در این میان، نه زمان احتمالی پذیرش و نه برنامه عملی برای عضویت مشخص نشده است. در فوریه ۲۰۱۹، پارلمان اوکراین اصلاحات قانون اساسی را تصویب کرد که نشان دهنده تمایل کی‌یف برای پیوستن به ناتو بود.

پیوستن اوکراین به ناتو اکنون در اولویت نیست