اعتراض دانشجویان حقوق و خاخام‌های آمریکا به تجاوزگری رژیم صهیونیستی

باشگاه خبرنگاران جوان :

شماری از خاخام‌های یهودیت در شیکاگو، تجاوزگری‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه نمازگزاران در صحن‌های مسجد الاقصی را محکوم و شماری از دانشجویان حقوق دانشگاه نیویورک با ملت فلسطین و دانشجویان فلسطینی اعلام همبستگی کردند.

به نوشته خبرگزاری خبر، ۱۵ تن از خاخام‌های یهود در شیکاگو با ارسال این بیانیه برای اقلیت فلسطینی ایالت «ایلینوی» تاکید کردند یهودیان با همسایگان و دوستان فلسطینی خود در ایالت ایلینوی که شاهد خشونت‌ها در دل قدس هستند، ابراز همدردی می‌کنند. بیشتر یهودیان به برگزاری نماز در مسجد الاقصی و ذبح حیوان در این مسجد تمایلب ندارند.

در این بیانیه آمده است: «ما خاخام‌های یهود بر وضعیت کنونی قدس و تضمین مقدس ماندن مسجد الاقصی و حفظ عزت و کرامت بندگان مسلمان در این مسجد تاکید می‌کنیم. به تعطیلی کشاندن عبادت در ماه رمضان با اعمال خشونت و ضرب و جرح نمازگزاران بی دفاع و ارعاب آن‌ها به هیچ وجه راهی نیست که به صلح منجر شود. «اسرائیل» باید آزادی عبادت در شهر قدس را نه تنها برای یهودیان بلکه برای مسلمانان و مسیحیان تضمین کند.»

از سوی دیگر، حدود ۱۵۰ تن از دانشجویان یهودی رشته حقوق در دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک ضمن مخالفت با صهیونیسم، با ملت فلسطین و دانشجویان فلسطینی دانشگاه خود اعلام همبستگی کردند.

این دانشجویان با ارسال نامه‌ای به رئیس دانشکده حقوق دانشگاه، اعلام کردند «ما دانشجویان یهودی دانشکده حقوق در مخالفت با صهیونیسم، بر لزوم پایان دادن به همه انواع ظلم تاکید می‌کنیم و اختلاف شدید خود را با پیشنهاد انجمن دانشجویان یهودی رشته حقوق اعلام می‌کنیم؛ پیشنهادی مبنی بر اینکه به سبب گفتمان سیاسی برخی از دیگر دانشجویان، همه یهودیان در دانشگاه احساس بی امنی می‌کنند.»

در بیانیه این دانشجویان آمده است: «می‌خواهیم واضح و روشن بگوییم که انتقاد از حکومت «اسرائیل»، به معنای یهودی ستیزی نیست و با یکی دانستن یهودی‌ستیزی و دشمنی با صهیونیسم مخالفت می‌کنیم. صلح و امنیت در دانشگاه نه به سبب گفتمان سیاسی مخالف صهیونیسم، بلکه به سبب حملات خشونت آمیز رسانه‌ای علیه دانشجویان مسلمان و مخالف صهیونیسم و اعمال فشار‌های ظالمانه اعمال تحریم‌های دانشگاهی علیه آنها، در معرض خطر است.»

باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل اروپا و آمریکا

https://dailybulletin.ir/01/05/2022/%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b6-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%ad%d9%82%d9%88%d9%82-%d9%88-%d8%ae%d8%a7%d8%ae%d8%a7%d9%85%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1/