آیت‌الله رئیسی انتخاب دو مقام جدید مجارستانی را تبریک گفت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش حوزه دولت ایرنا، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» در پیام تبریک خود به «کاتالین نواک» رئیس جمهور جدید مجارستان تصریح کرد: روابط و مناسبات سازنده و رو به رشد دو کشور در زمینه‌های مختلف، این امکان را می‌دهد تا اهداف والاتری جهت تقویت پیوند دوستانه دو ملت بزرگ ایران و مجارستان ترسیم کنیم.

رئیس جمهور در ادامه ابراز امیدواری کرد دو کشور، با عنایت به اراده سیاسی مشترک خود همچون گذشته بتوانند گام‌های اساسی و بلندتری در جهت تعمیق و تحکیم مناسبات دوجانبه و صلح و امنیت بین‌المللی بردارند.

آیت‌الله رئیسی همچنین در پیام تبریک دیگری به مناسبت انتخاب مجدد «ویکتور اوربان» به عنوان نخست وزیر مجارستان، خاطر نشان کرد: تقویت مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری مجارستان در سال‌های اخیر، به‌ویژه اجرایی شدن توافقات حاصله در جریان کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، افق گسترش همکاری‌های فیمابین در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و بین‌المللی را روشن‌تر کرده است.

رئیس جمهور در پایان پیام خود ابراز امیدواری کرد در دوره جدید و با اراده و تلاش مشترک، شاهد تقویت روابط دو کشور و تحکیم دوستی دو ملت در راستای منافع متقابل باشیم.

آیت‌الله رئیسی انتخاب دو مقام جدید مجارستانی را تبریک گفت