امیر عبداللهیان بر ضرورت تدوین قانون جامع حمایت از ایرانیان تاکید کرد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، دومین نشست دبیران کارگروه های تخصصی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور روز چهارشنبه  به ریاست امیرعبداللهیان و با حضور معاونین ذیربط وزارتخانه‌های مربوطه و مشارکت وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، حجت الاسلام سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس و رییس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور، کاظم غریب‌آبادی، معاون بین‌الملل قوه قضاییه و رییس ستاد حقوق بشر، سردار محمدجواد زاده‌کمند، معاون ستاد کل نیروهای مسلح و مدیران ارشد نهادهای ذیربط برگزار شد.

امیر عبداللهیان در این نشست بر ضرورت تدوین قانون جامع حمایت از ایرانیان، ارتباط مستمر با معتمدین ایرانی خارج از کشور و مشارکت آنان در موضوعات مختلف و حل چالش‌های پیش رو تاکید کرده است.

وی بر اتخاذ راهکارهای واقعی و اقدامات و تصمیمات عملی در جلسه شورای عالی ایرانیان که بزودی به ریاست رییس جمهوری محترم برگزار خواهد شد، تاکید و ابراز امیدواری کرد که گام‌های مناسبی برای حل مشکلات برداشته شود.

همچنین در این نشست، سیدکاظم سجادی، معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امورخارجه ابتدا گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای ماموریت های شورای عالی ایرانیان در خصوص مدیریت مسائل ایرانیان خارج از کشور را تبیین و تشریح کرد. 

در ادامه نیز حاضران به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداخته و ضرورت هدفمند نمودن اقدامات و شناخت دقیق موضوعات و مشکلات ایرانیان خارج از کشور برای حل آنها را اولویتی مهم برشمردند. 

پس از آن هر یک از دبیران کارگروه‌های تخصصی از وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حوزه‌های علمیه، نتیجه جلسات برگزار شده طی دو هفته گذشته و مصوبات کارگروه‌ها را در رابطه با موضوعات مربوط، بمنظور توسعه فعالیتها و در جهت رفع نیازمندی‌های ایرانیان خارج از کشور اعلام کردند.

در پایان این نشست نیز، مصوبات پیشنهادی کارگروه‌ها توسط دبیر جلسه قرائت گردید و مقرر شد پیش نویس آن پس از بررسی لازم برای طرح در صحن شورای عالی ایرانیان ارسال شود.

امیر عبداللهیان بر ضرورت تدوین قانون جامع حمایت از ایرانیان تاکید کرد