مطالبات پرستاران در نماز جمعه این هفته تهران مطرح می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، نماز جمعه این هفته تهران، ۱۹ آذرماه در مصلی امام‌خمینی (ره)، به امامت حضرت آیت‌الله صدیقی و با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد. طبق روال، ساعت ۱۰ صبح درهای مصلی به روی نمازگزاران گشوده می‌شود و برنامه از ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه آغاز خواهد شد.

حجت‌الاسلام علی نوری با اشاره به تقارن ۱۹ آذرماه با میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار گفت: به همین منظور نماز جمعه این هفته تهران میزبان جامعه پرستاری خواهد بود و ضمن قدردانی و تشکر از زحمات کادر درمان از حضورشان در برنامه و ایستگاه سلامت استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) نمایشگاه عکس، تصویر و پوستر و نماهنگ‌هایی با موضوع شخصیت این بانوی بزرگوار در نمازجمعه این هفته تهران برگزار می‌شود.

نوری در ادامه گفت: نمازگزاران می‌توانند برای حضور در نماز جمعه از درِ شمالی مصلی (ایستگاه مترو مصلی)، از درِ جنوبی خیابان شهید بهشتی (ایستگاه مترو شهید بهشتی) و درِ شرقی خیابان قنبرزاده تردد کنند.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه عنوان کرد: نخستین سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران آقای ثقفی نماینده جامعه پرستاری است که با موضوع مطالبات پرستاران به ایراد سخنرانی می‌پردازد. دومین سخنران پیش از خطبه‌ها نیز آقای سید علی یزدی‌ خواه نماینده مجلس شورای اسلامی خواهد بود که در موضوع روشنگری و تبیین طرح صیانت فضای مجازی در پاسخ به صحبت‌های هفته گذشته زهرا جوان دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت که مطالبه‌ای در مورد این طرح از نمایندگان مجلس داشتند، سخنرانی می‌کند.

وی بیان کرد: به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری (س) از مداحی مداح اهل بیت حمید رمضان‌پور پیش از اذان ظهر استفاده خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام علی نوری با اشاره به برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در نماز جمعه تهران گفت: طبق روال هفته‌های گذشته فرهنگسرای منتظر در بخش خواهران و برادران با سلسله برنامه‌ها و فعالیت‌های گوناگون در حوزه کتاب، پادکست، کلیپ‌های تصویری، مسابقات و فعالیت‌های فرهنگی میزبان نمازگزاران است و همچنین مهد آدینه نیز برای ارائه خدمات به خانواده‌های نمازگزار در مصلی برقرار خواهد بود.

نماز جمعه این هفته، با همت ستاد نماز جمعه تهران، به صورت زنده و تصویری از “هیات آنلاین” همراه با پوشش جایگاه نماز و فعالیت‌های جانبی در محوطه، پخش خواهد شد و همزمان، این مراسم، از رادیو قرآن، رادیو معارف و رادیو تهران به صورت زنده پخش می‌شود.

https://dailybulletin.ir/09/12/2021/%d9%85%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%b2-%d8%ac%d9%85%d8%b9%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d9%87%d9%81%d8%aa%d9%87/