رای کمیسیون اقتصادی به مستثنی شدن مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه

خبرگزاری ایرنا :

غلامرضا مرحبا روز یکشنبه از بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: در فرایند قانونگذاری مشورت‌های مستمری با شورای نگهبان داریم که اگر ایراد یا مشکلی در مرحله تدوین قانون وجود دارد در مرحله اولیه اصلاح و مدیریت شود و زمان در رفت و برگشت بین این دو نهاد هدر نرود.

نماینده مردم‌ آستارا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بعضی از فقها، حقوقدانان و مرکز پژوهش‌های شورای نگهبان مشورت هایی داشتیم و به جمع‌بندی رسیدیم و اصلاحات مورد نظر به تصویب کمیسیون رسید.

مرحبا از بررسی مسائل بودجه ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: مقرر شد کارگروهی در کمیسیون اقتصادی برای رسیدگی به پیشنهادات بودجه ای تشکیل شود و غیر از سه نفر از اعضای منتخب کمیسیون که در کمیسیون تلفیق حضور دارند بقیه اعضای کمیسیون هم می‌توانند در این کارگروه حضور داشته و نقطه نظراتشان را بیان کنند و این یک رویه جاری است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث مالیات بر عایدی سرمایه، قرار بر این شد که مناطق آزاد و ویژه مستثنی شوند و این موضوع در کمیسیون تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین از حضور مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات در نشست امروز کمیسیون اقتصادی خبر داد و افزود: رییس دیوان محاسبات و همکارانش در کمیسیون حضور داشتند و گزارش تفریغ بودجه و پیشنهاداتی را در مورد لزوم اعمال بعضی اصلاحات ارائه کردند.

رای کمیسیون اقتصادی به مستثنی شدن مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه