جنبش حماس: مقاومت گزینه راهبردی ما است

باشگاه خبرنگاران جوان :

جنبش حماس امروز (دوشنبه) به مناسبت هجدهمین سالروز شهادت «شیخ احمد یاسین» بنیانگذار این جنبش مقاومت اسلامی در بیانیه‌ای بر ادامه یافتن مقاومت در برابر صهیونیست‌ها تاکید کرد.

به گزارش المیادین، در این بیانیه آمده است: حماس راه شهدا را ادامه خواهد داد و به گزینه مقاومت به عنوان گزینه‌ای راهبردی تا بازپس‌گیری حقوق سلب شده ملت فلسطین و بیرون راندن اشغالگران پایبند خواهد بود.

حماس گفت: پرچم شهدا که با عشق به سرزمین و دفاع از اصول و قدس و مسجد الاقصی رنگین شده است، هرگز به زمین نخواهد افتاد و نسل‌های بعدی نیز حامل این پرچم خواهند بود تا اینکه سرانجام رژیم اشغالگر نابود شود.

شیخ احمد یاسین سحرگاه ۲۲ مارس ۲۰۰۴ (۳ فروردین ۱۳۸۳) پس از اقامه نماز صبح در مسجد غزه، هدف راکت بالگرد‌های آپاچی رژیم صهیونیستی قرار گرفت و به شهادت رسید.

بعد از آن‌که نقش حماس در رهبری مقاومت مسلحانه طی دو انتفاضه اول و دوم و نیز فعالیت مستمر این جنبش در توسعه شیوه مقاومت آشکار شد؛ رژیم صهیونیستی فهمید که حماس خطر جدی حماس علیه امنیت آن است، بنابراین قاطعانه تلاش می‌کرد تا از طریق ترور نماد‌های حماس این جنبش مقاومت را نابود کند.

بزرگی فدارکاری‌هایی که احمد یاسین، با وجود رنج بردن از بیماری‌ها و ضعف و معلولیت کاملش، تقدیم می‌کرد، او را به نماد الهام‌بخش ملی، اسلامی و عربی تبدیل کرد و جوانان او را الگوی خود قرار دادند، لذا آریل شارون، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی خواست با ترور شیخ یاسین، این نماد را از بین ببرد.

ترور شیخ احمد یاسین در زمانی انجام شد که شارون درصدد اجرای طرح خود مبنی بر از بین بردن شهرک‌ها در نوار غزه بود. او می‌خواست این ذهنیت حاکم در میان افکار عمومی و سیاسیون را از بین ببرد که تل آویو تحت ضربات مقاومت مجبور به فرار از غزه شده است؛ لذا به عملیات ترور روی آورد تا سرپوشی بر شکست خود بگذارد.

باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل خاورمیانه

مطالب مرتبط

نوشته‌ی بعدی