افطار تا سحر برنامه ویژه داریم

خبرگزاری ایرنا :

رضا کوچک‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون ایرنا، با بیان اینکه شبکه رادیویی «گفت‌وگو» نیز مانند سایر شبکه های رادیویی برنامه های خاص رمضانی خود را به روی آنتن فرستاده است، گفت: اینجا آغاز مهربانی است عنوان ویژه برنامه سحر این رادیو و در برگیرنده ادعیه و نکات معارفی و حکمی است، در ابتدای هر قسمت از این ویژه برنامه یکی از اسماء دعای جوشن کبیر بیان می شود که در حقیقت مانند نخ تسبیح محتوایی در تمامی بخش های این ۷۰ دقیقه به کاربرده می شود.

وی افزود: تفسیر قرآن کریم با صدای حضرت امام خمینی (ره)، بیان سیره و سبک زندگی نبوی، تفسیر و رمزگشایی فرازهایی از دعای جوشن کبیر، گفت و گو و راه های ارتباطی با خدا، پخش دعای سحر، کلام بزرگان مانند مرحوم دولابی، آیت اله ضیاءآبادی، فلسفی و ..، فرازهایی از دعای خمس عشر و در پایان هم در بخش کیسه سحر به بهره برداری از مفهوم ابتدایی به کار برده شده در هر قسمت از این برنامه می پردازد.

کوچک‌زاده در ادامه با اشاره به ویژه برنامه امسال این شبکه گفت: برنامه گفت‌وگو محور راه و بیراه که پیرامون عرفان های انحرافی و اباحه گری اجتماعی تولید و پخش می‌شود راهبردهایی مثل شناسایی و تبیین رسانه‌ای تبعات اجتماعی و دینی فرقه‌های عرفانی ضاله و مقابله با آن، شناخت تبارشناسی فرقه‌گرایی و ابعاد فرق ضاله در جامعه و شناخت‌شناسی نقش استعمار و امپراطوری رسانه‌ای معاند در ترویج فرق ضاله را در کنداکتور محتوایی خود دارد.

وی افزود: این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه به روی آنتن می‌رود.

افطار تا سحر برنامه ویژه داریم

کوچک‌زاده با بیان اینکه از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۵:۳۰ برنامه ای متفاوت با عنوان «عشق علیه السلام» را به روی آنتن می بریم توضیح داد: در این برنامه با توجه به اهمیت ماه مبارک رمضان و توجه به فضای مناجات در این ماه‌ به موضوع مهم گفتگو با خدا در نهج البلاغه می پردازیم. در تمام قسمت های این برنامه مهمترین و شاخص ترین فرازهای کلام امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه استخراج و محور قرار داده شده و ما به ازای آن اشعار توحیدی و مناجات نامه‌های شاعران شناسایی و با خوانش و توضیح آن فضایی معنوی به وجود آمده است.

مدیر رادیو گفت و گو با اشاره به میان برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان در کنداکتور این شبکه به معرفی این برنامک ها پرداخت و گفت: امروز تولید برنامه های کوتاه و پرمحتوا می‌تواند نقطه عطف یک رسانه در جذب مخاطب باشد که برنامه سازان رادیو گفت و گو با محوریت های ماه رمضان به تولید این موارد پرداختند.

کوچک‌زاده توضح داد: میان برنامه گفتم گفت به ترویج رعایت حق الناس براساس آیات و روایات می پردازد این آیتم ساعت ۱۵:۵۵ پخش می شود.«رازیه نشونی» نام میان برنامه‌ای است که هر روز صبح ساعت ۸:۲۵ به تفسیر کوتاهی از دعای روز اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: ما به آداب مناسبات اجتماعی در شبکه توجه داریم و در همین زمینه میان برنامه «نه به نقطه جوش »را تدارک دیده ایم که در واقع با هدف ترویج آداب گفت وگو و خوش خلقی در جامعه در ساعت ۹:۵۵، صبح به روی آنتن می رود. ساعت ۱۱:۵۵ هم با هدف یادآوری آموزه های دینی در تمامی حالات یک انسان میان برنامه پناه برخدا را آماده کردیم که یادآور ریزترین نکات اخلاق اسلامی در جامعه است.

مدیر رادیو گفت‌وگو با تاکید بر اینکه در این ماه پربرکت رادیو گفت و گو تلاش دارد در کنار برنامه های تخصصی به ترویج معارف قرآنی هم بپردازد گفت: هر روز یک جز از قرآن کریم در ۴ زمان مختلف و هر زمان با قرائت یک حزب در ساعات ۵:۳۰، ۸:۳۰، ۱۳:۱۵ و ۱۷ به روی آنتن می‌رود. بلافاصله بعد از این تلاوت میان برنامه شمیم عطر رحمان به تفسیر یک آیه از بخش های قرائت شده می‌پردازد.

کوچک‌زاده بیان کرد: ماه باران نیز نام ویژه برنامه افطارشبکه ما در ساعت ۱۹:۳۰ است. این ویژه برنامه به پوشش مناسک اذان مغرب و مقدمات آمادگی برای افطار می پردازد .ماه باران فضیلت های ماه مبارک رمضان از منظر اخلاق، زندگی، سیره و سنت های پیامبر و همچنین باتوجه ویژه به یاد امام عصر(عج) در ماه مبارک رمضان را در برمی گیرد.

رادیو گفت و گو با شعار صدای اندیشه ها روی موج fm ردیف۱۰۳.۵ مگاهرتز شنیده می شود.

https://dailybulletin.ir/03/04/2022/%d8%a7%d9%81%d8%b7%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d8%a7-%d8%b3%d8%ad%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%88%db%8c%da%98%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%85/