طرح مواسات باید تا انتهای جریان کرونا ادامه یابد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی امروز در مراسم طرح قرار دوازدهم همراه با توزیع بسته‌های معیشتی به نیازمندان که در امامزاده عبدالله شهر ری برگزار شد. اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید از صبر و صلاة یاری بگیرید. انسان با روزه به صبر و با نماز به معنویت دست می‌یابد.

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان اینکه انسان تقوا بال فلاح و رستگاری انسان است که نماز و روزه از جمله مسیرهای رسیدن به تقوا هستند.

وی با بیان اینکه پیامبر (ص) در فقراتی از خطبه آخر شعبانیه می‌فرمایند حال که به ضیافت الهی دعوت شدید به نیازمندان هم رسیدگی کنید، عنوان کرد: رسیدگی به نیازمندان برنامه رمضانی پیامبر (ص) بود. مستحب تأکیدی است که در ماه رمضان اگر شده با اندک طعامی به دیگران افطاری بدهید. بر همین اساس در بسیاری از شهرها هر ساله افطاری ساده در بقاع متبرکه برقرار است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: تلاقی این قرار با ماه رمضان به ما همت مضاعف و بشارت می‌دهد که در قرار بعدی همت‌های عالی‌تر و مضاعفی را ارائه بدهیم. هیئت امنا در بقاع متبرکه و امامزادگان افراد نیازمند را شناسایی کرده و کمک‌های توانمندان را به نیازمندان ارائه می‌دهند که اقدامات آنها قابل تقدیر و تشکر است.

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی با استناد به آیه‌ای دیگر از قرآن کریم، اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید به هر مقدار قدرت دارید تقوا پیشه کرده و هر روز بر تقوای خود اضافه کنید، در این زمینه ما باید گوش دل خود را به پیام آیات، روایات، صلحا، شهدا، علما و ولی فقیه باز کرده و پیام آنها را شنیده و به آن عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه طرح مواسات تا انتهای جریان کرونا ادامه خواهد یافت ابراز کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید آشکارا و پنهانی انفاق کنید، نمازگزاران، صابران و انفاق کنندگان را خداوند یاری خواهد کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به روز جمهوری اسلامی و بزرگی آن گفت: اساس قانون مداری این حکومت در این روز بنا شد، ما برای رسیدن به عزت باید مقدمات آن را فراهم کنیم. جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا و رهبری امامین انقلاب این مقدمات را فراهم می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی در پایان خاطرنشان کرد: در مراحل بعدی انقلاب اسلامی ما با پیشرفت علمی مقدمات ظهور و ایجاد تمدن اسلامی را فراهم خواهیم کرد.

طرح مواسات باید تا انتهای جریان کرونا ادامه یابد