اعزام ۸ هزار مبلغ دینی در ماه رمضان از سوی دفتر تبلیغات اسلامی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سعید روستا آزاد در نشست خبری که در مرکز همایش‌های غدیر برگزار شد، به تشریح برنامه‌های ماه مبارک رمضان از سوی این دفتر پرداخت و اظهار داشت: ماه رمضان ماه رحمت و گشایش‌های متعدد الهی است؛ امیدواریم همه ما از برکات این ماه بهره مند شویم.

وی افزود: یکی از برکات این ماه مبارک بهره مندی توده مردم از مناجات‌ها، دعاخوانی‌ها و ختم قرآن‌های دسته جمعی است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: گرچه در دو سال اخیر قدری از میزان اعزام مبلغان کاسته شده اما این کاهش بیش از ۳۰ درصد نبوده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت آمادگی مبلغین ماه رمضان گفت: ره توشه‌های عمومی، خانواده، مناطق مشترک شیعه و اهل سنت شامل ۵۳ مقاله می‌باشد که در سایت بلاغ به صورت رایگان منتشر شده‌اند.

سعید روستا آزاد اظهار داشت: از دیگر اقدامات پیشینی تألیف طراحی سایتی با موضوع جهاد تبیین می‌باشد؛ مقالات و فایل‌های چندرسانه ای مرتبط با این موضوع در این مکان مجازی جمع آوری شده‌اند.

وی با اشاره به آمار مبلغین اعزامی دفتر تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان افزود: مبلغین در حال ثبت نام در سامانه مربوطه می‌باشند و تعداد آنان تاکنون به ۷۰۰۰ نفر رسیده است؛ این آمار در حال افزایش بوده و تخمین زده می‌شود که به ۸۰۰۰ نفر نیز برسد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: آن عزیزانی که در قالب گروه‌های تبلیغی و جهادی فعالیت دارند علاوه بر انجام فعالیت‌های معمول تبلیغی در مساجد، به اقداماتی همچون حضور در تفرجگاه‌ها، زندان‌ها و سایر اماکن اجتماعی و ارائه معارف دینی در این مکان‌ها می‌پردازند.

وی گفت: در موضوعاتی همچون جهاد تبیین، بحران جمعیت و غیرت دینی فعالیت‌های مختلفی در قالب نشست‌های علمی، انتشار ویژه نامه‌های متنوع و اعزام مبلغ از سوی دفتر تبلیغات اسلامی صورت گرفته است.

روستا آزاد خاطرنشان کرد: در بخش تبلیغ تخصصی حدود ۴۰ رشته را تعریف نموده‌ایم که مبلغین دارای تحصیلات یا مهارت‌های مضاف بر تحصیلات عمومی حوزه در این بخش ثبت نام شده‌اند.

https://dailybulletin.ir/04/04/2022/%d8%a7%d8%b9%d8%b2%d8%a7%d9%85-%db%b8-%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%a8%d9%84%d8%ba-%d8%af%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d9%87-%d8%b1%d9%85%d8%b6%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b2-%d8%b3/