در محفل انس باقرآن چه گذشت/رهبر انقلاب:تلاوت حامدآقا خیلی خوب بود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، محفل انس با قرآن عصر امروز یکشنبه ۱۴ فروردین ماه با حضور رهبر انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.

این محفل با ابتهالی از قاسم رضیعی آغاز و با اجرای مجید یراقبافان ادامه یافت و سپس هادی موحد امین نفر اول رشته قرائت سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم به قرائت آیاتی از قرآن کریم پرداخت.

علیرضا حاجی زاده قاری نوجوان آذربایجان شرقی بود که از آیه بیست سوره قصص قرائت شیوایی اجرا کرد. سپس علیرضا رحمانی از همدان از آیه سوره ۸۳ سوره قصص به تلاوت پرداخت.

بعد از آن گروه مدیحه سرایی میقات از خوزستان در محضر رهبر انقلاب مدیحه سرایی و همخوانی پرداختند. بعد از اتمام اجرا رهبر انقلاب با تشویق و تحسین فراوان عدم اجرای یکی از بیت‌ها را متذکر شد.

بعد از آن وحید نظریان از کرمانشاه با تلاوت آیاتی از سوره غافر و زمر پرداخت. بعد از آن حسن عبدی از مشهد مقدس به مناجات خوانی پرداخت.

سپس حامد شاکرنژاد به تلاوت آیاتی از سوره فتح پرداخت که در پایان تلاوتش با تحسین مؤکد رهبر انقلاب روبرو شد.

سید محمد قهاری قرائت دعای ابوحمزه عموزاده سید موسوی قهار مناجات خوان دعای سحر به قرائت فرازهایی از دعای ابوحمزه پرداخت.

دعای قرآنی آخر این محفل نیز توسط استاد محمدعلی دهدشتی قرائت شد که اجرای ابتهال زیبا شور و حال خاصی به این محفل بخشید.

سپس در ادامه رهبر انقلاب سخنانی پیرامون فضیلت‌های ماه رمضان، آداب هنر تلاوت و بیاناتی در خصوص جامعه قرآنی بیان داشتند.

در ادامه رهبر معظم انقلاب از تلاوت قاریانی همچون آقایان مقدمی، نظریان و شاکر نژاد تقدیر کردند ، تلاوت آنها را خیلی بهتر از تلاوت قاریان شناخته در حوزه بین الملل دانستند و گفتند: تلاوت حامد آقا خیلی خوب بود.

ایشان ضمن بیان خاطرات فعالیت‌های قرآنی که در مسجد کرامت و امام حسن مجتبی (ع) مشهد مقدس همزمان با اوایل پیروزی انقلاب اسلامی انجام می‌شد، به نقش پررنگ اساتیدی چون مرتضی سادات فاطمی، مرحوم مولایی و مرحوم مختاری در عرصه فعالیت‌های قرآنی اشاره کردند.

https://dailybulletin.ir/04/04/2022/%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%ad%d9%81%d9%84-%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%a8%d8%a7%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%da%86%d9%87-%da%af%d8%b0%d8%b4%d8%aa-%d8%b1%d9%87%d8%a8%d8%b1-%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8-2/