بازی در «نون خ» یک فرصت بود

خبرگزاری ایرنا :

ندا قاسمی بازیگر شیرین در سریال نون خ است و یکی از دختران نورالدین خانزاده که در فصل سوم این مجموعه نمایشی به یکی از کاراکترهای اصلی بدل می شود و بسیاری از اتفاقات عمده قصه حول محور او شکل می گیرد. قاسمی متولد و بزرگ شده کرمانشاه است اما در حال حاضر در تهران سکونت دارد. او حضور و بازی در سریال نون خ را یک تجربه جذاب بر می شمرد و تاکید می کند که بازی در این سریال فرصت های تازه ای را در اختیار بازیگران جوان استانی قرار داده است.

وی همچنین معتقد است که یکی از دلایل جذابیت سری سوم نون خ کشمکش‌ های فریبرز و سلمان بر سر ازدواج با شیرین است. قاسمی تصریح می‌ کند اگر ازدواج شیرین با یکی از این دو قطعی می شد بسیاری از جنگ و جدل های جذاب قصه میان این دو کاراکتر شکل نمی گرفت. بازیگر سریال نون خ همکاری با کارگردانی مانند سعید آقاخانی را یکی دیگر از جذابیت های حضور در این سریال ذکر و تاکید می ‌کند آقاخانی موقعیتی را هم فراهم آورده است تا تک تک بازیگران بتوانند توانایی های خود را به نمایش بگذارند. سریال های زمانه، مجردها و ساخت ایران ۳ از جمله دیگر سریال هایی است که قاسمی پیش از نون خ در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

شبکه آی فیلم به تازگی هر سه فصل سریال نون خ به کارگردانی سعید آقاخانی را بر روی آنتن خود داشت. به همین بهانه با ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین در این مجموعه نمایشی به گفت و گو نشسته ایم که در ادامه از نظر شما نیز می گذرد.

سعید آقاخانی، علی صادقی، سیروس میمنت، پاشا جمالی، سیروس سپهری، شیدا یوسفی، صهبا شرافتی، ندا قاسمی، نسرین مرادی، هدیه بازوند، سیدعلی صالحی، کاظم نوربخش و ماشاالله وروایی از جمله بازیگران سریال نون خ هستند.

بیننده بازپخش سریال «نون خ» از شبکه آی فیلم بودید؟

بله گاهی وقت ها که فرصت داشتم و در منزل بودم می دیدم.

شما اصلیت کرمانشاهی دارید. بزرگ شده تهران هستید یا کرمانشاه؟

 من در کرمانشاه متولد و بزرگ شده ام اما مدتی است که در تهران ساکن هستم.

پس برای لهجه کردی برای بازی در سریال مشکلی نداشتید؟

نه، خوشبختانه با لهجه هیچ مشکلی نداشتم.

بازی در «نون خ» یک فرصت بود

حضور و بازی در سریال نون خ چگونه تجربه ‌ای بود؟ خودتان راضی هستید؟

واقعا تجربه جذابی بود و فضایی جدید را در کار هنری تجربه کردم. خوشبختانه با لهجه خودم صحبت می ‌کردم و از کار لذت بردم. بازی در سریال نون خ یک فرصت و موقعیت خوب هنری برای من به عنوان بازیگر بود، چرا که توانستم با کارگردان و عوامل خوب و حرفه ای کار کنم. اصولاً کار در سریال نون خ بسیار لذت بخش و مفرح بود.

سریال نون خ باعث معرفی بازیگران جوان به خصوص کرمانشاهی به عالم بازیگری شد و شاید حتی بتوان سریال سعید آقاخانی را سکوی پرتابی برای این بازیگران تصور کرد. آیا برای شما هم چنین اتفاقی افتاد و معرفی و شناخته شدن با نون خ در ارائه پیشنهادات بهتر و جدی تر در مسیر بازیگری تان تاثیر داشت؟

قطعاً تاثیر داشته و موثر بوده است. سریال نون خ فرصتی بود تا بازیگران‌ جوان و ناشناخته اما با استعداد استانی بتوانند توانایی ‌های خودشان را نشان دهند و برای مردم شناخته شوند. خود من هم بعد از بازی و پخش این سریال پیشنهادهای خوبی دریافت کردم.

به نظرم سریال ‌هایی مانند نون خ فضا را باز می کند و فرصتی را هم فراهم می آورد تا بازیگران استانی در کنار یکدیگر کار کنند و روز به روز پیشرفت بیشتری داشته باشند. بسیاری از بازیگران استانی دارای توانایی ها و قابلیت های زیادی در کارشان هستند اما فرصت نشان دادن این قابلیت ‌ها به آنها داده نشده است. سریال نون خ فرصتی بود که نه تنها بازیگران ‌جوان که حتی پیشکسوتان استانی هم بخشی از توانایی ها و استعدادهای خود را به نمایش بگذارند.

شما در این سریال نقش شیرین یکی از دختران نورالدین خانزاده را بازی می کنید. فریبرز که قرار است با شیرین ازدواج کند به دلیل ناخواسته ‌ای که خودش در آن تقصیری ندارد در شب عروسی حاضر نمی شود اما شیرین به فریبرز فرصت جبران نمی دهد. به نظرتان رفتار شیرین کمی غیرمنطقی و لجوجانه نیست؟

قصه سریال حالت طنز و سرگرمی دارد. در فیلمنامه این طور آمده بود که شیرین نباید فرصت جبران به فریبرز بدهد، هر چند به طور کامل هم او را از خود نمی راند. به هر حال، در فیلمنامه ممکن است هر اتفاقی بیفتد و قصه سریال نون خ هم اینگونه جلو رفته بود.

البته بسیاری از بینندگان سریال دوست داشتند تا شیرین به سلمان برای ازدواج جواب مثبت بدهد.

 فکر می کنم مخاطب دوست دارد که ماجرای شیرین و سلمان و فریبرز ادامه پیدا کند و این کشمکش‌ها به نوعی برایش جالب است. اگر ازدواج شیرین با یکی از این دو سر می گرفت بسیاری از اتفاقات جالب و خنده دار قصه دیگر اتفاق نمی افتاد و جذابیت سابق را برای مخاطب نداشت.

با چه بازخوردها و واکنش هایی برای بازی در سریال نون خ و نقش شیرین مواجه بودید؟

 بازخوردها عالی بود. مردم سریال را دوست داشتند و تماشا می‌ کردند. شیرین هم یکی از شخصیت ‌های دوست داشتنی سریال بود.

بازی در «نون خ» یک فرصت بود

همکاری با سعید آقاخانی به عنوان کارگردان چگونه تجربه ای بود؟

آقای آقاخانی کارگردانی حرفه ای و کاربلد است که به لحاظ اخلاقی هم کاملاً رفتاری حرفه ای دارد. آقای آقاخانی موقعیتی را فراهم کردد تا بازیگران بتوانند در آرامش، توانایی‌های خود را در بازیگری به نمایش بگذارند. ارتباط خیلی خوبی بین آقای آقاخانی و بازیگران سریال برقرار بود و یک تیم صمیمی داشتیم.

شما علاوه بر بازیگری در حوزه‌ های دیگری از جمله کارگردانی و دوبله هم فعال هستید. کدام را ترجیح می دهید؟

 اگر قرار به انتخاب باشد و این حق را داشته باشم، در نهایت بازیگری را بیشتر می پسندم.

مخاطب شبکه آی‌فیلم هستید؟

 بله، کم و بیش سریال هایش را تماشا می کنم.

این روزها چه می کنید و مشغول چه کاری هستید؟

 برای بازی در دو کار صحبت‌ هایی داشته ام که اجازه بدهید بعد از قطعی شدنش رسانه ای شود.

بازی در «نون خ» یک فرصت بود