وزیر گردشگری ازبکستان از ضرغامی قدردانی کرد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث‌آریا در نامه  تشکر عزیز عبدالخاکیموف معاون نخست‌وزیر و وزیر گردشگری و ورزش جمهوری ازبکستان به عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جمهوری اسلامی ایران آمده است: 

وزیر محترم میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جمهوری اسلامی ایران از حمایت‌های ارزنده جنابعالی و دولت جمهوری اسلامی ایران از نامزدی شهر باستانی سمرقند به‌عنوان محل برگزاری بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در سال ۲۰۲۳ به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین رویدادهای گردشگری، صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.

در بخش دیگر این نامه آمده است: ما تصمیم دولت شما را به‌عنوان شاهد واضحی از روابط دوستانه و عالی بین کشورهایمان می‌دانیم. نتایج رای‌گیری به‌صورت واضح و قانع کننده‌ای نشان داد که جامعه جهانی تلاش‌هایی را که با مدیریت رئیس‌جمهور ازبکستان، آقای شوکت میرضیایف برای توسعه بخش گردشگری و تقویت وجهه ازبکستان در سطح جهانی انجام گرفته است، در نظر دارد. ما معتقدیم که رویدادهای سطح بالا در ازبکستان بدون شک به ارتقای بیشتر ظرفیت گردشگری کشور و تبدیل سمرقند به یکی از مراکز گردشگری کمک خواهد کرد.

همچنین در بخش دیگر نامه آورده شده است: مشتاقانه منتظر دیدار جنابعالی در ازبکستان برای شرکت در بیست و پنجمین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۳ در شهر باستانی سمرقند خواهم بود. فرصت را غنیمت شمرده و برای جنابعالی و خانواده محترمتان آرزوی سلامتی و تندرستی و همچنین موفقیت در انجام کارهای عالی را دارم.  

به گزارش ایرنا، شهر سمرقند ازبکستان در بیست و و چهارمین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل که در شهر مادرید پایتخت اسپانیا برگزار شده بود، به عنوان پایتخت سیاحت در سال ۲۰۲۳ انتخاب شد.  اولین بار سمرقند میزبان بیست و پنجمین مجمع عمومی سازمان جهانی سیاحت خواهد بود.

عزیز عبدالکریموف معاون نخست وزیر ازبکستان گفته‌ بیست و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی که در سمرقند برگزار می شود، برای بیش از هزار مهمان خارجی، ساکنان و هنرمندان داخلی ازبکستان موجب درآمد خواهد شد.  

وی گفته که برگزاری رویدادی در این سطح عالی در ازبکستان موجب توجه رسانه های جهانی به این کشور خواهد شد که این امر باعث توسعه ظرفیت های گردشگری و در نتیجه جذب گردشگران بیشتری در بلند مدت به این کشور می شود.

وزیر گردشگری ازبکستان از ضرغامی قدردانی کرد