ارسال ۷۰۰ اثر به نهمین جشنواره تک‌نوازی تار و سه‌تار/ اختتامیه ۲۲ اردیبهشت

خبرگزاری ایرنا :

مهدی غلامی در گفت و گو با خبرنگار موسیقی ایرنا اظهارداشت: فراخوان نهمین جشنواره تک‌نوازی تار و سه‌تار بهمن ماه ۱۴۰۰ با مشارکت آموزشگاه وزیری با مدیریت استاد کیوان ساکت در سه رده سنی الف- هفت تا ۱۲ سال، ب- ۱۳ تا ۱۹سال و ج- ۲۰سال به بالا منتشر شد.

وی با اشاره به اینکه استاد کیوان ساکت دبیر نهمین جشنواره تک‌نوازی تار و سه‌تار است، گفت: کیوان ساکت و بهداد بابایی اعضای هیات داوران، منصور حقی، عرفان گنجه‌ای، محمد موسوی و علی علی‌شاهی اعضای هیات انتخاب این رویداد هستند.

غلامی افزود: نوازنده‌ها باید برای مرحله نخست به منظور ارسال نمونه کار خود، به صورت انتخابی و آزاد، رپرتوآر(مجموعه اجراها) مورد نظرشان را ضبط و برای هیات داوران از طریق پیام‌رسان واتساپ به شماره ۰۹۰۲۱۷۴۲۷۹۵ به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌کردند.

دبیر اجرایی نهمین جشنواره تک‌نوازی تار و سه‌تار بیان کرد: این جشنواره با استقبال قابل توجه علاقه‌مندان خانم و آقا مواجه شد و از آغاز فراخوان ۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره (واقع در آموزشگاه وزیری) ارسال و اسفندماه ۱۴۰۰ کار بازبینی آثار آغاز شد.

وی اظهارداشت: در مرحله بازبینی، ۱۷۰ اثر برای رقابت در بخش نهایی انتخاب شدند و مرحله نهایی رقابت طی روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت از ساعت ۸ تا ۱۸ در سالن مبارک فرهنگسرای بهمن برگزار و هنرمندان برگزیده انتخاب می‌شوند که در آیین اختتامیه معرفی خواهند شد.

غلامی، ملاک اصلی برای انتخاب آثار را تسلط و تکنیک درست نوازنده، درک عمیق از موسیقی و مفاهیم آن و آشنایی با مبانی موسیقی و جانمایه‌های اصلی این هنر عنوان کرد و گفت: در این جشنواره هنرمندانی از سراسر کشور حضور دارند.

دبیر اجرایی نهمین جشنواره تک‌نوازی تار و سه‌تار افزود: آیین اختتامیه این جشنواره ۲۲ اردیبهشت ساعت ۱۹ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهیدآوینی فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: تجلیل از استاد حسن ناهید موسیقی‌دان و نوازنده ساز نی، رونمایی از آلبوم موسیقی دینشت اثر استاد کیوان ساکت و اجرای کنسرت ارکستر وزیری به سرپرستی استاد کیوان ساکت و خوانندگی وحید تاج از بخش‌های آیین اختتامیه نهمین جشنواره تک‌نوازی تار و سه‌تار است.

ارسال ۷۰۰ اثر به نهمین جشنواره تک‌نوازی تار و سه‌تار/ اختتامیه ۲۲ اردیبهشت

https://dailybulletin.ir/10/05/2022/%d8%a7%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%84-%db%b7%db%b0%db%b0-%d8%a7%d8%ab%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%86%d9%87%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%aa%da%a9%d9%86%d9%88%d8%a7/