کتاب «زبان پژوهی قرآن» در نمایشگاه رونمایی می‌شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی شکیبایی رئیس فرهنگسرای رسانه جزئیاتی از برنامه این مرکز فرهنگی همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب را تشریح کرد و گفت: از منظر رسانه، کتاب یکی از مهم‌ترین رسانه‌های در دسترس است که از دیرباز تا به امروز نقش مهمی را در انتقال مفاهیم و آموزه‌ها در حوزه‌های مختلف برعهده داشته است. در مقایسه با دیگر رسانه‌ها به ویژه فضای مجازی که این روزها در بین نسل جوان پرطرفدار است، کتاب عمیق‌تر بوده و مفاهیم مهم‌تری را به مخاطبانش منتقل می‌کند. از سویی دیگر، کتاب از ویژگی مهم فرهیختگی برخوردار است و اهالی کتاب نگرش متفاوت‌تری نسبت به موضوعات پیرامونی خود دارند.

شکیبایی افزود: نمایشگاه کتاب فرصت بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح عموم مردم است. این رویداد فرصت بسیار مغتنمی برای دعوت مردم به کتابخوانی، معرفی کتاب‌های خوب و استفاده از ظرفیت بزرگ صنعت نشر است. بنابراین باید این فرصت را جدی گرفت.

رئیس فرهنگسرای رسانه درباره برنامه‌های این مرکز در نمایشگاه کتاب افزود: فرهنگسرای کتاب اقدام خلاقانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب است که برنامه‌های متعددی در آن برگزار می‌شود. فرهنگسرای رسانه نیز با ۳ برنامه حضوری در فرهنگسرای کتاب مشارکت داشته و پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

وی از رونمایی اثری پژوهشی با محوریت قرآن کریم خبر داد و گفت: رونمایی از کتاب «زبان پژوهی قرآن» یکی از برنامه‌های مهم فرهنگسرای رسانه با همکاری بنیاد قرآن است که روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۱ تا ۱۳ در نمایشگاه بین‌المللی کتاب برگزار می‌شود. در این برنامه مصطفی رحیمی‌نیا نویسنده این کتاب و جمعی از فعالان قرآنی حضور خواهند داشت.

کتاب «زبان پژوهی قرآن» اثری فاخر در حوزه پژوهش در قرآن کریم به منظور استخراج آموزه‌های ارزشمند در کتاب آسمانی مسلمانان است. در این اثر که توسط مصطفی رحیمی‌نیا به ثمر نشسته است، بخش مهمی از دستورات قرآنی برای زندگی بهتر دنیوی و اخروی به زبانی شیرین و شیوا بیان شده است.

رئیس فرهنگسرای رسانه با اشاره به برگزاری مراسم رونمایی برای یک کتاب متفاوت گفت: برنامه دیگر فرهنگسرای رسانه در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب رونمایی از کتاب «فرشته‌ای با یک کروموزوم بیشتر» نوشته میلکا آقایی است. این مراسم روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۱ تا ۱۳ در محل فرهنگسرای کتاب برگزار می‌شود.

کتاب «فرشته‌ای با یک کروموزوم بیشتر» روایتی متفاوت از کودکان مبتلا به سندروم داون و چالش‌هایی است که خانواده‌های آنان را درگیر خود می‌کند. این کودکان به دلیل داشتن تنها یک کروموزوم بیشتر کمی متفاوت‌تر از بقیه هم سن و سالان خود عمل می‌کنند اما با شیوه‌های درمانی درست به راحتی می‌توان قابلیت‌های آنان را به منصه ظهور کشاند.

شکیبایی با اشاره به مراسمی جهت تجلیل از نویسندگان در فرهنگسرای کتاب گفت: سومین برنامه حضوری فرهنگسرای رسانه تجلیل از نویسندگان انتشارات نظری به پاس خدماتی است که در عرصه قلم و اندیشه ارائه می‌کنند. این مراسم نیز همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب و در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۴:۳۰ برگزار می‌شود.

وی در پایان از ادامه فعالیت‌های مجازی فرهنگسرای رسانه در حوزه کتاب خبر داد و افزود: فرهنگسرای رسانه درجهت معرفی کتاب و تشویق عموم مردم به کتابخوانی برنامه‌های متعددی را در فضای مجازی و در طول سال تدارک دیده است که این برنامه‌ها نیز با برگزاری نمایشگاه کتاب با قدرتی بیشتر برگزار می‌شود.

https://dailybulletin.ir/12/05/2022/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%be%da%98%d9%88%d9%87%db%8c-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b1%d9%88%d9%86/