فعالیت ۸۸۳۰ مرکز نیکوکاری در کشور

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از کمیته امداد، حبیب‌الله آسوده با بیان اینکه توسعه مراکز نیکوکاری در راستای سیاست مردمی‌شدن امدادرسانی در کمیته امداد در حال پیگیری است، گفت: تاکنون ۸۸۳۰ مرکز نیکوکاری در سطح کشور راه‌اندازی شده است که از این تعداد ۷۰۵۲ مرکز در مناطق شهری و ۱۷۷۸ مرکز در مناطق روستایی فعالیت می‌کنند.

وی مسجدمحوری و تمرکز بر فعالیت در سطح محلات را رویکرد کمیته امداد در گسترش مراکز نیکوکاری دانست و افزود: ۴۴۳۷ مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد و ۴۳۹۳ مرکز نیز به صورت محله‌محور یا در ادارات، مجامع صنفی و … در حال خدمت‌رسانی به جامعه هدف هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اظهار کرد: ۱۶۲ مرکز نیکوکاری در دانشگاه‌های کشور، ۲۵۰ مرکز در آموزش و پرورش و مدارس، ۱۸۴ مرکز در اتحادیه‌ها و اصناف، ۱۹۱ مرکز در حوزه‌های علمیه و ۱۴۲ مرکز نیکوکاری در هیات‌های مذهبی در حال فعالیت هستند.

آسوده با اشاره به راه‌اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی، خاطرنشان کرد: اکنون ۵۷۶ مرکز نیکوکاری زکات، ۴۷۲ مرکز نیکوکاری اشتغال و کارآفرینی، ۳۶ مرکز نیکوکاری حوزه مسکن، ۷۳ مرکز نیکوکاری بهداشت و درمان، ۱۹ مرکز نیکوکاری جهیزیه و ازدواج و ۶۸۹ مرکز نیکوکاری فرهنگی و آموزش با کمیته امداد همکاری دارند.

وی تاکید کرد: در ۹ گذشته سال جاری ۴۶۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی از سوی مراکز نیکوکاری سراسر کشور جذب و میان خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: این کمک‌ها علاوه بر مددجویان کمیته امداد، به دیگر خانواده‌های نیازمند که از سوی مراکز نیکوکاری شناسایی و تحت حمایت قرار گرفته‌اند، ارائه شده است.

فعالیت ۸۸۳۰ مرکز نیکوکاری در کشور