امتحانات الهی آستانه تحمل افراد را افزایش می‌دهد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی طی سخنانی در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به آموزه‌های آیات جز چهارم قرآن کریم گفت: آگاهی از سنت‌های الهی عامل اقتدار امت اسلام است و اگر امت اسلامی با شکست مواجه شود هراسی ندارد و آن شکست را مقدمه پیشرفت می‌داند.

وی افزود: تأمل در آثار و تاریخ گذشتگان و سنت‌های الهی باعث می‌شود مؤمنین با بصیرت و آگاهی کاملی با مشکلات مواجه شوند که همین مسئله یکی از عوامل اقتدار امت اسلامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تأمل و عبرت آموزی از تاریخ گذشتگان باعث می‌شود، آستانه تحمل جامعه بالا رود و قدرت مواجهه با مشکلات افزایش پیدا کند.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: انسان‌ها از ناحیه جان و مال مورد آزمایش قرار می‌گیرند و از طرف دشمنان و مشرکان مورد اذیت و آزار قرار خواهند گرفت که این مسائل از سنت‌های الهی است و مواجهه با این سنت‌ها آستانه تحمل انسان را بالا می‌برد.

حاج ابوالقاسم دولابی یادآور شد: سنت امتحان و ابتلائات الهی در زمینه‌های مختلف از جمله فقر، تنگدستی، تحریم، تهدیدات دشمن و جنگ، فتنه، اغتشاشات، خشکسالی، بیماری، مشکلات خانوادگی و بدهکاری برای همه انسان‌ها وجود دارد.

وی افزود: سنت دگرگون‌سازی احوالات مردم دنیا از دیگر سنت‌های الهی است و قانون حاکم بر دنیا این است که همیشه خوشی‌های دنیا به کام یک گروه نیست و این دنیا آکنده از بلا و سختی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: سنت یاری و نصرت مجاهدان از دیگر سنت‌های الهی است که در آیه ۱۵۲ سوره آل عمران نیز به آن اشاره شده است.

سخنران حرم بانوی کرامت اظهار داشت: سنت حمایت از دین حقیقی و دین داران حقیقی از دیگر سنت‌های الهی است و باعث می‌شود این سنت الهی به مؤمنین امید دهد چرا که دشمنان هیچگاه نمی‌تواند نور الهی را خاموش کنند.

https://dailybulletin.ir/07/04/2022/%d8%a7%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d9%87%db%8c-%d8%a2%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%aa%d8%ad%d9%85%d9%84-%d8%a7%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d9%81%d8%b2/