رمان «روشنایی روز ادامه‌ تاریکای شب است» منتشر شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، رمان «روشنایی روز ادامه‌ی تاریکای شب است» نوشته حمید حیاتی به مشکل زن و شوهری می‌پردازد که در آپارتمان کوچکی زندگی می‌کنند. آن‌ها دو فرزند دارند. روزبه در مقطع ابتدایی درس می‌خواند و روشنک دانشجو است. مرتضی اعتقاد دارد ارضای غریزه‌ی جنسی همانند سایر تمایلات طبیعی مثل غذا خوردن باید مقدمات و آدابی داشته باشد. او که به تازگی بازنشسته شده می‌خواهد رنسانسی جسمی در این زمینه ایجاد کند. اما با وجود آن آپارتمان کوچک و فرزندان چگونه این کار انجام شدنی است. راهی که مرتضی پیدا می‌کند و ماجراهایی که در این راه بوجود می‌آید موضوع این رمان است.

در ادامه بخشی از کتاب را می‌خوانید؛

تو از آن مردهایی نیستی که در دل تاریکی با کنش و واکنشی ناچیز و بی‌جلوه که درخور غریزه‌ی جنسی والا نیست کنار همسرت بخوابی. دلت می‌خواهد همه‌ی چراغ‌ها را روشن کنی. آن‌قدر روشن که چشم را بزند. نمی‌خواهی تاریکی مانع از دیدن جزئیاتی شود که در جوانی آرزوی دیدن آن‌ها را داشتی. می‌خواهی لحظه‌ی کامیابی داد بزنی. نعره بکشی عین یک حیوان معصوم. می‌خواهی رخساره در آن موقعیت پوشش زن‌های بازیگر فیلم‌های اغواگر را داشته باشد. تو فکر می‌کنی همه‌ی مردها همین‌طور هستند. یعنی وقتی با شریکشان خلوت می‌کنند دوست دارند تصویر آن الگوی جنسی‌ای را که در جوانی حسرت‌اش را می‌کشیدند و شب‌ها از آن حسرت آب به دهانشان خشک می‌شد حالا به چشم خودشان ببیند.

رمان «روشنایی روز ادامه‌ی تاریکای شب است» اثر حمید حیاتی در ۱۱۶ صفحه به بهای ۵۵ هزار تومان توسط کتابسرای میردشتی راهی بازار کتاب شد.

رمان «روشنایی روز ادامه‌ تاریکای شب است» منتشر شد