معاصرسازی حضرت مریم در کنگره ولایت اجتماعی زن

خبرگزاری ایرنا :

عاطفه سعیدی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار معارف ایرنا گفت: چهارمین نشست کنگره بین المللی ولایت اجتماعی زن به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسی (ع) با حضور خانواده های شهدای مسیحی، ارامنه و آشوری و جمعی از مسئولان، به منظور معاصرسازی سبک زندگی حضرت مریم فردا (پنجشنبه، ۲ دی) به‌ صورت حضوری و مجازی در وزارت کشور برگزار می شود. 

وی از ضرورت تبیین شخصیت زنان الگو برای بانوان امروز جامعه سخن گفت و افزود: در این برنامه سبک زندگی حضرت مریم بیان می شود و برای سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و هفته زن در پنجمین نشست به بازخوانی زندگی دختر رسول خدا (ص) خواهیم پرداخت. 

مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب معتقدند محور حضور زن در خانواده است ولی زمینه اثرگذاری های جدی در اجتماع از بستر خانواده تعریف می شود و لذا تلاش داریم تا زمینه های اثرگذاری بانوان را در این الگوی سوم یعنی غیر از ملاک های غرب و شرق بررسی کنیم. 

وی افزود: تاکنون سه نشست در زمینه ولایت اجتماعی زن برگزار و با استقبال خوبی روبرو شده است؛ به گونه ای که سومین نشست با حضور ۴۰ هزار نفر در روبیکا بوده و به همین منظور لینک های عربی و انگلیسی این نشست را نیز برقرار کردیم تا بانوان کشورهای دیگر نیز بتوانند از مباحث مطرح شده استفاده کنند.

سعیدی نژاد ادامه داد: نشست چهارم نیز به‌صورت حضوری و مجازی با حضور نماینده‌های اقلیت‌های مذهبی در ایران و سخنرانی شخصیت هایی همچون حسن رحیم پور ازغدی، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران، کشیش رایان عیسی و خانم‌ها لاویان اسلام شناس کلیمی و بشیری، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مسئولانی از امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت کشور، شهرداری تهران و برخی نهادهای دیگر برگزار می شود.

معاصرسازی حضرت مریم در کنگره ولایت اجتماعی زن