برنامه‌ هیات‌های مذهبی تهران در شب‌های قدر/ آیت‌الله رییسی سخنران شب نوزدهم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا برنامه مصلای امام خمینی (ره) در امشب، جمعه دوم و یکشنبه چهارم اردیبهشت از ساعت ۲۲ آغاز می شود و سخنرانان این شب ها آیت الله سید ابراهیم رئیسی و حجج اسلام مسعود عالی و محمد حاجی ابوالقاسم دولابی هستند و احمد واعظی، علی سادات رضوی و حمید رمضانپور به مرثیه سرایی و مداحی می پردازند.

هیات رزمندگان اسلام در فاطمیه بزرگ تهران واقع در خیابان فاطمی نرسیده به خیابان کارگر در شب های احیا از ساعت ۲۲ با سخنرانی حجج اسلام مهدی حسن آبادی و احمد محلاتی آغاز می شود و مداحان این شب ها محمدرضا غلامرضازاده، احمد زین العابدین، مرتضی خلیلی، امیرحسن محمودیان و حسین موحدی نیا هستند. 

هیات نخل میثم در ضلع شمال شرقی تقاطع اتوبان محلاتی و امام علی(ع) از ساعت ۲۴ آغاز می شود و حجج اسلام مهدی ماندگاری، مهدی خدامی و سید حسین مومنی به سخنرانی می پردازند. 

در مسجد ارگ نیز از ساعت ۲۴ حجج اسلام سیدمهدی میرباقری، عباس صراف و مصطفی کرمی سخنرانی دارند و مراسم احیا را حاج منصور ارضی اجرا می کند. 

هیات ریحانه الحسین در باغ فیض از ساعت ۲۲:۳۰ با مداحی سیدمجید بنی فاطمه و سخنرانی حجت الاسلام محمدرضا عابدینی برگزار می شود. 

در مسجد حضرت امیر (ع) در خیابان کارگر شمالی برنامه های شب های احیا از ساعت ۲۳ آغاز می شود و حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی سخنرانی می کند و محسن هاشمی و علی آئینه چی به عنوان مداحان این مراسم تا سحر برنامه دارند. 

در حسینیه حضرت فاطمه الزهرا(س) واقع در میدان سپاه خ پادگان ولی عصر (عج) از ساعت ۲۲:۳۰ آیت الله محمدعلی جاودان سخنرانی می کند و مراسم احیا و مرثیه سرایی توسط حجت الاسلام غلامرضا قاسمیان، علی قربانی و مهدی سماواتی برگزار می شود. 

هیات نورالبکا در خیابان مجاهدین اسلام بعد از خیابان ایران با سخنرانی حجت الاسلام طحان آل یاسین از امشب ساعت ۲۲ به مدت پنج شب برقرار است و حسن خلج مداح این هیات است.

مسجد دانشگاه تهران 

حجت الاسلام حامد کاشانی از ساعت ۲۳:۳۰ در مسجد دانشگاه تهران و از ساعت ۰۰:۳۰ بامداد در هیات بضعه الرسول در مجموعه فرهنگی شهدای سرچشمه سخنرانی دارد و مداحان اهل بیت تا سحر به مرثیه سرایی و قرائت دعای جوشن کبیر می پردازند. 

شیخ حسین انصاریان نیز همچون سال های گذشته در حسینیه همدانی ها در خیابان ری از ساعت یک بامداد سخنرانی کرده و سپس قرآن به سر می گیرد. 

در مسجد گیاهی تجریش نیز حجت الاسلام سید عبدالمجید سادات در شب های احیا از ساعت ۲۲ به سخنرانی می پردازد و مداح این مراسم محمد حسین پویانفر است. 

هیات الزهرا (س) در میدان خراسان نیز از ساعت ۲۳:۳۰ آغاز می شود و حاج اکبر مولایی به عنوان پش منبر سخنرانی می کند و سخنرانان اصلی حجج اسلام صادقی، علیرضا صادقی واعظ و سید حسین مومنی هستند و محسن عرب خالقی احیای این شب ها را تا سحر به مداحی و مرثیه سرایی می پردازد. 

بسیاری از هیات های مذهبی از شب اول ماه مبارک رمضان برنامه های سخنرانی و مداحی داشته و شب های احیا را نیز با قرائت دعای جوشن کبیر و مناجات با پروردگار تا نزدیکی سحر برنامه های خود را دارند. 

برنامه‌ هیات‌های مذهبی تهران در شب‌های قدر/ آیت‌الله رییسی سخنران شب نوزدهم