معتمدی به مدال طلای جهان رسید/ پنج مدال برای وزنه‌برداری ایران

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت دسته ۱۰۲ کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان شامگاه امروز چهارشنبه در تاشکند ازبکستان پیگیری شد که وزنه برداری ایران در رقابت این دسته دو نماینده داشت که رسول معتمدی در حرکت یک‌ضرب با رکورد ۱۷۷ کیلوگرم صاحب مدال نقره جهان شد و امیر حقوقی نیز با رکورد ۱۷۲ کیلوگرم در جایگاه پنجم قرار گرفت.

در حرکت دوضرب امیر حقوقی در حرکت اول ۲۱۰ کیلوگرم و در حرکت دوم ۲۱۶ کیلوگرم را بالای سر برد، اما در حرکت سوم که وزنه ۲۱۸ کیلوگرم را انتخاب کرده بود، ناکام ماند.

همچنین رسول معتمدی که در حرکت اول دوضرب رکورد ۲۱۵ کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد، در حرکت دوم نتوانست وزنه ۲۲۰ کیلوگرم را مهار کند. او در حرکت سوم وزنه ۲۲۰ کیلوگرم را بالای سر برد و با رکورد مجموع ۳۹۷ کیلوگرم به مدال طلای دوضرب و مجموع رسید. ضمن اینکه مدال‌های نقره و برنز دوضرب نیز به وزنه‌بردار قزاقستان و امیر حقوقی از ایران رسید.

به این ترتیب در حرکت دوضرب مدال طلا از آن وزنه‌بردار کشورمان شد، وزنه‌بردار کره جنوبی با رکورد ۳۹۶ کیلوگرم در رده دوم ایستاد و امیر حقوقی مدال برنز مجموع را با رکورد ۳۸۸ به خود اختصاص داد.

معتمدی با نقره یک‌ضرب و طلای دوضرب و مجموع و امیر حقوقی با برنز دوضرب و مجموع، با ۵ مدال کار خود را تمام کردند.

امروز همچنین الهام حسینی در دسته ۸۱ کیلوگرم بانوان ضمن کسب جایگاه ششمی، در یک‌ضرب ۵ کیلوگرم و در دوضرب ۲ کیلوگرم رکورد ملی ایران را ارتقا داد.

معتمدی به مدال طلای جهان رسید/ پنج مدال برای وزنه‌برداری ایران