خیز سپاهان برای سهمیه پلی‌آف/ تنور داغ والیبال با دربی ارومیه

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، هفته بیستم مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام «سردار دل‌ها» فردا (یکشنبه سوم بهمن‌ماه) با هفت دیدار در شهرهای سیرجان، یزد، ورامین، تهران، آمل، اصفهان و ارومیه پیگیری خواهد شد.

تیم صدرنشین فولاد مبارکه سپاهان اصفهان به‌عنوان تیمی با ۱۶ برد و ۴۸ امتیاز، حاشیه امنی در رتبه نخست جدول برای خود ایجاد کرده است. با این حال شاگردان رحمان محمدی‌راد این روزها در تلاش برای قطعی کردن سهمیه صعود به پلی‌آف هستند. نماینده اصفهان در هفته بیستم میزبان راه‌یاب ملل مریوان (۱۰ برد، ۳۰ امتیاز و رده ششم) است و در صورت پیروزی در این بازی باید منتظر نتیجه دیدار پاس‌گرگان و سایپا باشد. چراکه صعود فولاد مبارکه سپاهان، وابسته به شکست پاس گرگان در این دیدار است.

پاس گرگان تیم نهم جدول رده‌بندی با ۹ برد و ۲۸ امتیاز در کارنامه اما میهمان خودروسازان سایپا است. نارنجی‌پوشان درحالی مهیای این دیدار می‌شوند که یک تغییر اساسی روی نیمکت سرمربی‌گری خود ایجاد کرده‌اند. این تیم تا پایان هفته نوزدهم با هدایت ناصر شهنازی ۶ برد و ۱۹ امتیاز کسب کرد تا در رده سیزدهم بایستد؛ جایگاهی که مسئولان این باشگاه را راضی نکرد تا هدایت تیم را از هفته بیستم به سهراب به‌نژاد بسپارند. حالا باید منتظر ماند و دید سایپا با این تغییر، چه نتیجه‌ای خواهد گرفت.

رقابت شهرداری ارومیه و پیکان بر سر رتبه دومی جدول در هفته بیستم هم ادامه دارد. شهرداری ارومیه این هفته در شهرآورد ارومیه، میزبان تیم قعرنشین آذرباتری است و با توجه به ۱۳ برد و ۳۶ امتیازی که شاگردان محمدرضا تندروان در کارنامه دارند، به نظر می‌رسد در تقابل با آذرباتری ارومیه (۴ برد و ۱۳ امتیاز) کار سختی پیش رو نداشته باشند. در صورت پیروزی احتمالی، شهرداری ارومیه جایگاهش در رده دوم را حفظ خواهد کرد. با توجه به علاقمندی مردم ارومیه به والیبال، این دیدار می‌تواند یکی از بازی‌های تماشاگر پسند هفته بیستم باشد.

پیکان اما برای تصاحب جایگاه شهرداری ارومیه علاوه بر این‌که به پیروزی در بازی هفته بیستم مقابل شهرداری ورامین (۷ برد، ۲۴ امتیاز و رده دهم) نیاز دارد، باید منتظر شگفتی‌سازی آذرباتری ارومیه با غلبه بر دیگر نماینده این شهر در لیگ برتر باشد.

تیم‌های مقاومت یزد، لبنیات هراز آمل و راه‌یاب ملل مریوان نیز این هفته رقابت تنگاتنگی در رده‌های چهارم، پنجم و ششم جدول دارند. مقاومت یزد و لبنیات هراز آمل هر کدام ۱۱ برد و ۳۱ امتیاز دارند و یک لغزش و شکست احتمالی هریک مقابل رقبا، نتیجه‌ای جز از دست رفتن جایگاه‌شان در جدول ندارد. اما اگر مقاومت در تقابل با هورسان رامسر (۶ برد، ۲۰ امتیاز، رتبه دوازدهم) به پیروزی برسد و در طرف مقابل آملی‌ها هم از سد مس رفسنجان (۱۰ برد، ۲۷ امتیاز، رتبه هشتم) بگذرند، آن‌وقت معدل ست و امتیاز تعیین‌کننده تیم چهارم جدول رده‌بندی است.

همان‌طور که قبلاً اشاره شد، راه‌یاب ملل مریوان این هفته میهمان فولاد مبارکه سپاهان است. شاگردان آرش صادقیانی برای حفظ رتبه ششمی و استفاده از غفلت احتمالی دو رقیب اصلی‌اش یعنی مقاومت یزد و لبنیات هراز آمل، قطعاً این هفته میزبان صدرنشینش را به چالش خواهد کشید.

شاگردان سعید رضایی در تیم فولاد سیرجان ایرانیان (۱۰ برد، ۲۸ امتیاز و رتبه هفتم) در هفته بیستم نیز تقابل جذابی با تیم شهرداری گنبد (۷ برد، ۲۴ امتیاز و رتبه یازدهم) خواهند داشت.

برنامه کامل هفته بیستم لیگ برتر والیبال مردان کشور به قرار زیر است:

فولاد سیرجان ایرانیان – شهرداری گنبد – سالن شهید سلیمانی – ساعت ۱۶

مقاومت یزد – هورسان رامسر – سالن شهداب – ساعت ۱۶

شهرداری ورامین – پیکان – سالن شهید گل‌عباسی – ساعت ۱۶

سایپا – پاس گرگان – خانه والیبال – ساعت ۱۶

لبنیات هراز آمل – مس رفسنجان – سالن پیامبر اعظم (ص) ساعت ۱۶

شهرداری ارومیه – آذرباتری ارومیه – سالن غدیر- ساعت ۱۶

فولاد مبارکه سپاهان – راه‌یاب ملل مریوان – سالن نقش جهان – ساعت ۱۷

خیز سپاهان برای سهمیه پلی‌آف/ تنور داغ والیبال با دربی ارومیه