برگزاری انتخابی تیم ملی تنیس روی میز برای سه رویداد/از چین به چین

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات تیمی قهرمانی جهان اولین رویدادی است که پینگ پنگ بازان ایران سال آینده باید در آن شرکت داشته باشند. بعد از این رقابت ها که خردادماه به میزبان چین برگزار می شود، بازی های کشورهای اسلامی در ترکیه پیش روی ملی پوشان تنیس روی میز خواهد بود.

این رقابت ها مردادماه برگزار می شود. پینگ پنگ بازان ایران بعد از بازگشت از قونیه باید مهیای حضور در بازی های آسیایی شوند که به میزبانی هانگژو در چین برگزار خواهد شد.

به همین منظور تعیین ترکیب تیم ملی یکی از برنامه هایی است که فدراسیون تنیس روی میز باید آن را تا پیش از پایان سال به سرانجام برساند تا از ابتدای سال آینده اردوهای تیم ملی برپا شود. اینگونه پیش بینی شده که این رقابت ها دهه اول اسفندماه برگزار شود.

قرار است ۳۲ بازیکن برگزارکننده مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس روی میز باشند. چهار نفر از این بازیکنان برترین های رنکینگ جهانی هستند که در حال حاضر نوشاد و نیما عالمیان، امیرحسین هدایی و امین احمدیان به حساب می آیند. ۲۸ بازیکن دیگر هم از طریق رنکینگ ملی سهمیه حضور در انتخابی تیم ملی را به دست می آورند.

بازیکنان برتر سهمیه ملی از طریق دو دوره رقابت های تور ایرانی مشخص می شوند. مرحله نخست این مسابقات به میزبانی قزوین برگزار شد که آرمان حاجی ئی، محمد موسوی و آریا امیری به عنوان برترین های آن معرفی شدند. مرحله دوم تور ایرانی هم در بابل برگزار می شود تا با در نظر مجموع امتیازات این دو مرحله، ۲۸ بازیکن راه یافته به انتخابی تیم ملی مشخص شوند.

بعد از نهایی شدن ترکیب ۳۲ نفره بازیکنان شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی، ۲۴ نفر در مرحله مقدماتی این مسابقات با هم رقابت می کنند تا ۸ نفر آنها وارد مرحله دوم و اصلی شوند. این ۸ نفر در کنار ۴ بازیکن برتر رنکینگ جهانی و ۴ بازیکن رنکینگ ملی که در مرحله نخست انتخابی تیم ملی شرکت نکردند رقابت های مرحله دوم را برگزار می کنند.

در پایان مرحله دوم رقابت های انتخابی تیم ملی و بر اساس رده بندی بازیکنان، ترکیب تیم ملی برای مسابقات تیمی قهرمانی جهان مشخص می شود. این رقابت ها اولین از ۲ خردادماه به میزبانی چین و با حضور ۴۰ کشور آغاز می شود. قاره آسیا ۱۰ سهمیه در این رقابت ها دارد و ایران به عنوان تیم پنجم قاره یکی از این سهمیه ها را به خود اختصاص داده است.

جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تعداد بازیکنان اعزامی به چین گفت: ترکیب تیم ملی برای این مسابقات ۵ نفره خواهد بود. بنابراین بر اساس رقابت های انتخابی این تعداد بازیکن در ترکیب تیم اعزامی به چین قرار می گیرند.

وی در مورد اینکه «نتیجه رقابت های انتخابی اسفندماه برای بازی های کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی هم لحاظ می شود یا رویداد انتخابی دوباره ای برگزار خواهد شد؟»، نیز گفت: با توجه به فاصله کمی که میان رویدادها وجود دارد به احتمال زیاد نتیجه این مسابقات برای هر سه رویداد سال آینده لحاظ خواهد شد. البته این نظر و پیشنهاد من است و فدراسیون در مورد آن نظر قطعی نداده است.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز همچنین در مورد زمان آغاز اردوی تیم ملی گفت: بعد از برگزاری مسابقات انتخابی در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد. با توجه به اینکه مسابقات جهانی خردادماه برگزار می شود و اسفندماه هم زمان در نظر گرفته برای انتخابی تیم ملی است، تقریبا یک فرصت دو و نیم ماهه برای اردو و تمرین داریم. باید از این فرصت حداکثر استفاده را داشjه باشیم.

برگزاری انتخابی تیم ملی تنیس روی میز برای سه رویداد/از چین به چین