سال پرترافیک در انتظار کشتی ایران

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، سعید یوسفی مدیر امور بین‌المللی فدراسیون کشتی اظهار داشت: تیم‌های ملی کشتی سال پر ترافیکی را در انجام مسابقات رسمی پیش رو دارند و حضور این تیم‌ها در این مسابقات نیز مستلزم حضور در رقابت‌های بین‌المللی است.

وی افزود: فقط در بخش رقابت‌های آسیایی ۱۴ مسابقه رسمی پیش روی ماست که می‌توان به رقابت‌های قهرمانی قاره در رده‌های سنی بزرگسالان، زیر ۲۳ سال، زیر ۲۰ سال، زیر ۱۷ سال و زیر ۱۵ سال در رشته‌های آزاد و فرنگی اشاره کرد. تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان کشورمان نیز بازی‌های کشورهای اسلامی در مردادماه در قونیه ترکیه و از همه مهمتر بازی‌های آسیایی چین در شهریورماه به میزبانی هانگژو چین را پیش رو دارند.

مدیر امور بین‌الملل فدراسیون ادامه داد: البته به دلیل اینکه اتحادیه قانونی را مبنی بر این قرار داده است تا نفراتی که در قهرمانی آسیا شرکت نکنند، حق شرکت در رقابت‌های جهانی را ندارد، حضور ما در مسابقات آسیایی الزامی است.

یوسفی همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مسابقات جهانی به صورت رسمی در چهار رده سنی بزرگسالان، زیر ۲۳ سال، زیر ۲۰ سال و زیر ۱۷ سال برگزار می‌شود، تیم‌های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان ما باید در قالب رشته‌های آزاد و فرنگی در این مسابقات نیز حضور پیدا کنند.

مدیر امور بین‌الملل فدراسیون گفت: البته ما رشته‌های ساحلی و سنتی را نیز پشتیبانی می‌کنیم که آنها نیز برای خود برنامه‌های جداگانه‌ای را دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه کشتی‌گیران برای حضور در رقابت‌های رسمی نیازمند حضور در مسابقات بین‌المللی هستند، برنامه تمامی مسابقات بین‌المللی در طول سال را در اختیار فدراسیون قرار داده‌ایم تا در صورت نیاز، تیم‌های کشورمان به این مسابقات اعزام شوند.

سال پرترافیک در انتظار کشتی ایران